Rebranding platformy nc+

logo-nc+

This post is also available in: English

ITI Neovision planuje rebranding platformy nc+. Prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku jej nazwa zostanie zmieniona na platformę Canal+. Wiąże się to ze strategią skoncentrowaną na umacnianie marki Canal+ w ofercie telewizyjnej spółki.

Platforma Canal+ zastąpi nc+

ITI Neovision – spółka prowadząca platformę nc+ planuje zmianę jej nazwy na platformę Canal+. Jest to oficjalna informacja, która została potwierdzona przez Piotra Kaniowskiego, kierownika ds. PR korporacyjnego, technologii i ofert w nc+. Planowany rebranding wiąże się ze strategią ITI Neovision ukierunkowaną na umocnienie marki Canal+ w portfolio usług telewizyjnych oraz dalsze inwestycje w rozwój silnego ekosystemu Canal+, skoncentrowanego na kontencie sportowo-filmowym. Według Piotra Kaniowskiego firma chce przeprowadzić zmianę nazwy platformy już w najbliższym czasie. Prawdopodobnie będzie to druga połowa tego roku. W ramach rebrandingu spółka póki co nie zakłada zmian właścicielskich w platformie. Autorskie programy z rodziny Canal+ pozostają jednym ze zdecydowanych atutów oferty telewizyjnej platformy nc+ na rynku płatnej telewizji w Polsce.

Canal+: silniejsza pozycja na rynku VOD

Jednym z punktów strategii umacniania marki Canal+ na polskim rynku jest planowane uruchomienie usługi VOD myCanal. Aplikacja myCanal należy do francuskiego koncernu medialnego Vivendi (w jego skład wchodzi grupa Canal+) i powstała w odpowiedzi na rosnącą pozycję Netfliksa. Data premiery aplikacji w Polsce nie jest jeszcze znana. Jednak nieoficjalnie mówi się o starcie jeszcze w tym roku.

Platforma myCanal to usługa z biblioteką VOD umożliwiająca strumieniowe przesyłanie programów na żywo i na żądanie. Serwis będzie bezpłatny dla abonentów Canal+ i niewykluczone, że zastąpi dotychczasową usługę mobilnej telewizji platformy nc+ – nc+ GO. Mówi się także o bezpośredniej konkurencji myCanal wobec platformy Player (należącym do Grupy TVN i Discovery Polska). Jeśli nowa aplikacja zostanie udostępniona w modelu otwartym, podobnie jak Netflix czy HBO GO, może to oznaczać, że platforma nc+ uniezależni się od serwisu VOD, czyli Player, gdzie obecnie dostępne są niektóre oryginalne produkcje z katalogu Canal+, takie jak „Kruk. Szepty słychać po zmroku” czy „Nielegalni”.

Pozycja platformy nc+ na rynku płatnej telewizji w Polsce

Nc+ jest satelitarną platformą płatnej telewizji w Polsce. Z liczbą abonentów na poziomie blisko 2,2 mln zajmuje drugie miejsce w torcie rynkowym, zarówno jeśli chodzi o użytkowników samych platform satelitarnych, jak i abonentów telewizyjnych ogółem. Platforma nc+ obsługuje użytkowników płatnej telewizji głównie na obszarach mniej zurbanizowanych, co wynika w głównej mierze z większych możliwości technologicznych platform satelitarnych na tych obszarach i wzmożonej konkurencji sieci kablowych w większych miastach.

Wyjaśnienie: badanie zostało przeprowadzone w I kw. 2019 r. metodą CATI oraz CAWI na ogólniej grupie ok. 1 160 dorosłych Polaków.
Źródło: PMR, 2019

Więcej informacji na temat rynku płatnej telewizji w Polsce znajduje się w raporcie PMR: Rynek płatnej telewizji i VOD w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *