Symfonia zastąpi markę Sage

spotkanie biznesowe

This post is also available in: English

Sage Symfonia dokonała zmiany dotychczasowej strategii, które były spowodowane zmianą właściciela. Firma zostanie oddzielona z Grupy Sage i stworzy własną markę, pod nazwą „Symfonia”.

Nowy właściciel

Sage Symfonia to jeden z największych dostawców systemów ERP na polskim rynku, który działa już od blisko 15 lat. W związku z pozyskaniem nowych inwestorów firma przeszła również w ostatnim czasie pewne zmiany organizacyjne. Przypominamy, że pod koniec 2020 roku firma została sprzedana brytyjskiej organizacji Mid Europa Partners. Wartość transakcji to ok. 325 mln zł, a samo przejęcie zostało sfinalizowane na początku br.

„Marka Symfonia dysponuje ogromnym potencjałem. Zarówno ja, jak i zespół Mid Europa, wiążemy z nią przyszłość, która zakłada dynamiczny rozwój spółki dzięki inwestycjom w lokalne produkty i transformację do chmury” – komentował w 2020 r. Piotr Ciski, prezes zarządu Sage Symfonia.

Symfonia

W wyniku rebrandingu marki, związanego ze zmianą właścicielską, Symfonia planuje kilka istotnych zmian, które mają pomóc firmie stworzyć jeszcze silniejszą pozycję na rynku. Jednym z nich jest budowa wizerunku w oparciu o znaną wcześniej klientom nazwę „Symfonia”, z którą kojarzone są usługi firmy od wielu lat.  Z kolei nowe logo składa się z logotypu i plastycznego sygnetu nawiązującego do kształtu fali dźwiękowej. Jest to odniesienie do początków marki, gdy w komunikacji szeroko wykorzystywane były motywy związane z muzyką symfoniczną.

Symfonia

Zmiany mają również objąć dotychczasową ofertę. W komunikacie prasowym czytamy, że firma planuje rozwój oferty spółki dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Jednak, Symfonia na razie nie zdradza więcej szczegółów. Cały proces rebrandingu ma zostać wprowadzany kilkoma etapami, z czego pierwsza faza, dotycząca zmiany nazwy oraz loga, ma potrwać do końca sierpnia 2021 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *