Radosław Semkło: nowy członek Zarządu w Polkomtelu

This post is also available in: English

Radosław Semkło, dyrektor w Asseco Poland, został nowym członkiem zarządu Polkomtelu. W spółce nadzorować będzie obszar IT. Semkło jest związany z branżą ICT już od 20 lat.

Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland będzie odpowiedzialny za obszar IT w Polkomtelu.

Od 13 stycznia 2020 r., w wyniku uchwały Rady Nadzorczej, miejsce Jacka Felczykowskiego, który nadzorował obszar IT w spółce Polkomtel, zajmie Radosław Semkło z Asseco Poland. Od końca ubiegłego roku Grupa Cyfrowego Polsatu, w skład której wchodzi również Polkomtel,  na skutek kupna mniejszościowego pakietu akcji Asseco Poland,  kontroluje w sumie blisko 23% akcji firmy. O fuzji na linii Grupa Cyfrowego Polsatu – Asseco Poland pisaliśmy we wcześniejszym wpisie, tutaj.

Radosław Semkło: od 20 lat związany z ICT

Od 10 lat Radosław Semkło związany jest z Asseco Poland, gdzie aktualnie pełni funkcję Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów. Na początku kariery Semkło uczestniczył w projektach IT sił powietrznych Wojska Polskiego: tworzył, a następnie integrował zautomatyzowane systemy dowodzenia Sił Powietrznych ze strukturami NATO, a w szczególności zajmował się symulacją działań sił powietrznych.  

Radosław Semkło studiował na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, a następnie został Doktorem Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej. Dodatkowo ukończył studia MBA w Szkole Głównej Handlowej, oraz ukończył program AMP organizowany przez IESE Uniwersytet w Navarze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *