R22 zapowiada kolejne przejęcie

przejęcie

This post is also available in: English

Grupa technologiczna R22 może przeznaczyć 8-9 mln euro na kolejne przejęcia. Według zarządu spółki rynek hostingu w Polsce jest już znacząco skonsolidowany, ale wciąż jeszcze są na nim potencjalne cele.

R22 analizuje sytuację na rynku

W wyniku współpracy z PFR TFI, grupa R22 ma jeszcze około 9 mln euro w funduszach akwizycyjnych, które w najbliższym przyszłości ma zamiar przeznaczyć na nowe przejęcie. Grupa nie zamierza spłacać zadłużenia z nadwyżki pieniężnej – zakłada, że wskaźnik spadł, a nie spadła wartość nominalna długu. Na koniec marca dług netto R22 (z wyłączeniem pożyczek subsydiowanych przez PFR TFI) był równy 2,8-krotności zannualizowanej kwartalnej EBITDA.

Na początku roku 2020 grupa R22 kupiła 29,4% akcji Profitroom, która dostarcza systemy IT umożliwiające rezerwację pokoi za pomocą internetu oraz wspomagające zarządzanie hotelami. Okres pandemii COVID-19 wpłynął negatywnie na przychody Profitroom. Grupa liczy jednak, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy koniunktura się poprawi, głównie ze względu na ograniczone możliwości podróży zagranicznych i wzmożony popyt na turystykę krajową.

Wzrost przychodów o jedną trzecią w I kw. 2020

R22 nadal utrzymuje dynamiczny wzrost skali biznesowej oraz poprawia swoją efektywność i rentowność. W pierwszym kwartale 2020 r. przychody grupy wyniosły 49,5mln zł, co oznacza wzrost o 33% do poprzedniego okresu. Wynik netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej był wyższy o 14% do 3,9 mln zł

Polityka R22polega na zapewnieniu klientom wsparcia i automatyzacji procesów biznesowych w takich działach jak komunikacja, marketing i sprzedaż. W portfolio usług znajduje się m.in. hosting, domeny, komunikacja wielokanałowa oraz rozwiązania w modelu SaaS, które zostały dodane w związku z inwestycjami w podmioty zewnętrzne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *