Salesforce przejmie ClickSoftware za 1,35 mld dolarów

new-york-skyscrapers

This post is also available in: English

Salesforce i ClickSoftware uzgodniły ostateczne szczegóły połączenia obu dostawców. Salesforce zapłaci 1,35 mld dolarów.

Szczegóły transakcji

Zgodnie z warunkami ostatecznej umowy, Salesforce przejmie ClickSoftware za kwotę około 1,35 mld dolarów, po odliczeniu wartości akcji posiadanych obecnie przez Salesforce, po uwzględnieniu szacunkowych korekt ceny zakupu. Cena nabycia obejmie połączenie środków pieniężnych i akcji zwykłych Salesforce. Przewiduje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do 31 października 2019 roku.

Efekt synergii

Salesforce to jeden z największych producentów systemów CRM na świecie, a ClickSoftware specjalizuje się w rozwiązaniach do zarządzania usługami zarządzania mobilnymi pracownikami w terenie. Przejęcie ClickSoftware umocni pozycję Salesforce na rynku kompleksowych rozwiązań CRM.

ClickSoftware umożliwia firmom inteligentnie planowanie i optymalizację pracę w terenie. Salesforce Field Service Lightning, zbudowany na Service Cloud, wykorzystuje najnowsze rozwiązania w obszarze zarządzania mobilnymi pracownikami, w tym m.in. technologię IoT. Kapitalne znaczenie ma dostęp do całości na jednej, scentralizowanej platformie.

„Zapewnienie odpowiedniej jakośći obsługi w terenie jest priorytetem dla firm z różnych branż. Ponad 70% liderów obsługi klienta dokonuje znaczących inwestycji w celu poprawy jakości swoich mobilnych pracowników”, powiedział Bill Patterson, EVP i GM Salesforce Service Cloud. „Przejęcie ClickSoftware nie tylko przyspieszy rozwój Service Cloud, ale także przyczyni się do dalszych innowacji dzięki Field Service Lightning, aby lepiej zaspokoić potrzeby klientów”.

Nowa jakość obsługi klienta

W miarę jak podłączone do sieci urządzenia stają się inteligentniejsze i bardziej przewidywalne, oczekiwania klientów ewoluują. Firmy muszą zmienić sposób obsługi klienta, aby pozostać konkurencyjnymi. Stwarza to ogromne możliwości dalszego rozwoju w zakresie obsługi klienta w terenie.

Salesforce wprowadził Field Service Lightning w 2016 roku, aby umożliwić mobilnym pracownikom widok klienta w trybie 360-stopni. Jest też pierwszą aplikacją mobilną działającą w trybie offline. ClickSoftware i Salesforce współpracują ze sobą od czasu uruchomienia Field Service Lightning, aby zapewnić proaktywną, inteligentną obsługę w terenie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *