Pożar serwerowni OVH w Strasburgu

data center

This post is also available in: English

W jednej z serwerowni OVH w Europie wybuchł pożar, w wyniku którego zniszczeniu uległ obiekt SBG2 oraz część serwerowni SBG1. Incydent będzie oznaczał zakłócenia dla wielu klientów w tym m.in. dla polskich klientów usług hostowanych.

Skutki zniszczenia podczas pożaru

Francuski dostawca usług w chmurze OVH poinformował, że w środę 10 marca 2021 r. w godzinach porannych w wyniku pożaru uległa zniszczeniu infrastruktura obiektu bloku SBG2 serwerowni w Strasburgu oraz część blok SGB1. Pozostałe obiekty znajdujące się w kampusie, dzięki szybkiej akcji straży pożarnej, nie uległy uszkodzeniu, jednak w celu bezpieczeństwa budynki SBG3 i SBG4 tymczasowo zostały odcięte od prądu. Jak czytamy w komunikacie wyniku pożaru nikt nie ucierpiał a ludzie pracujący na miejscu są bezpieczni.

Zdarzenie ma wpływ również na część klientów z Polski. Poza prywatnymi stronami klientów, nie działają m.in. serwisy Baselinker, Senuto i Zbiornik.

Co warte podkreślenia, ten sam obiekt w 2017 roku uległ innej, równie poważnej awarii, która zakłóciła funkcjonowanie klientów OVH. Odbiorcy z Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji w wyniku w przerwie dostawy prądu oraz nieuruchomienia zapasowych generatorów utracili dostęp do usług.

30 obiektów na świecie

OVH dysponuje siecią 30 centrów danych w Europie, a w Polsce posiada własny obiekt w Ożarowie Mazowieckim. Serwerownia nie jest obiektem kolokacyjnym, ale wykorzystywanym na potrzeby usług hostingowych i chmurowych. OVH jest zmapowane w raporcie PMR nt. centrów danych obok blisko 40 innych dostawców infrastruktury w Polsce.

W swoim portfolio firma posiada również m.in. produkcję własnych serwerów, których jest w stanie wyprodukować około 40 tys. rocznie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *