Potentat na rynku smart home zwiększa możliwości produkcyjne

This post is also available in: English

W I połowie kwietnia bieżącego roku Fibar Group otworzył nową fabrykę zlokalizowaną w podpoznańskim Wysogotowie, obok głównej siedziby firmy. Zdolność produkcyjna fabryki to około 4 mln urządzeń smart home pod marką FIBARO rocznie. Nowy zakład działa zgodnie z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015, a do produkcji urządzeń smart home używane są najnowocześniejsze profesjonalne maszyny takich marek jak Yamaha, Ersa czy Nordson Asymtek. Obiekt ma ponad 1 200 mpowierzchni produkcyjnej, 1 250 m2  przestrzeni magazynowej oraz 1 700 mbiurowej i socjalnej. Dla porównania, dotychczasowa fabryka, w której odbywała się produkcja FIBARO, była ponad dwukrotnie mniejsza.

Fibar Group jest rodzimą firmą działającą w branży IoT, produkującą i dostarczającą inteligentne rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. Fibar Group wszystkie urządzanie smart home FIBARO tworzy samodzielnie, w oparciu o lokalną produkcję, co jest wyróżnikiem konkurencyjności firmy. Z fabryki w Polsce urządzenia FIBARO trafiają na ponad sto rynków – do mieszkań i domów  od Alaski po Ziemię Ognistą, od Azorów po Kamczatkę,  Seul, Tokio, Singapur, Mumbaj czy Johannesburg.

Głównym dla Fibar Group kanałem dotarcia do klientów jest mocno rozwinięta sieć wykwalifikowanych instalatorów i intensywna współpraca z deweloperami. Niemniej jednak firma dywersyfikuje kanały sprzedaży – urządzenia smart home producenta z Poznania można kupić także u dostawców energii, firm telekomunikacyjnych, w sklepach technologicznych i sieciach DIY.

Fibar Group aktywnie rozwija współpracę z firmami deweloperskimi w zakresie zastosowania pakietów smart home w inwestycjach. Obecnie mieszkania wyposażone w FIBARO dostępne są w ofercie m.in. takich firm jak: Yareal, Budimex, Marrow, Maycom, APM, Nexity, Unidevelopment czy Abax.

W 2018 r. wartość sprzedaży FIBARO na rynku polskim odnotowała 47% wzrost w porównaniu z 2017 r. Równolegle ilość sprzedanych produktów wzrosła o 28%. Również na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej po wynikach grupy FIBARO widać silne trendy wzrostowe: na Węgrzech 231%, na Słowacji 830%, w Serbii 162% i w Rosji 976%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *