Ponad 12 mln profili zaufanych

rozmowa - urząd

This post is also available in: English

Lipiec był już drugim miesiącem w 2021 r. w którym, liczba nowo założonych profili zaufanych zbliżyła się do blisko 600 tys. Łącznie z usługi korzysta już ponad 12 milionów Polaków, z czego tylko w tym roku powstało blisko 3,4 miliona takich profili.

18 tys. profili dziennie

Miniony rok był okresem przełomowym dla usługi Profil Zaufany, w którym podwoiła się liczba Polaków posiadających takie konto. Jednak, jak pokazują dane z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rok 2021 to także okres aktywny. W lipcu br. profile zaufane utworzyło 567,1 tys. Polaków, a łączna liczba obywateli korzystających z PZ wyniosła 12 mln (na koniec 2020 r. istniało 8,8 mln aktywnych profili). Lipcowy wynik profilu zaufanego jest trzecim najlepszym miesięcznym osiągnięciem w jego 10-letniej historii. Więcej profil zaufanych w jednym miesiącu Polacy założyli tylko w kwietniu 2021 r. (621 911) i w kwietniu 2020 r. (602 739).

Popularne usługi

Wraz z popularnością profili zaufanych, rośnie również zainteresowanie poszczególnymi usługami. W samym lipcu br. witrynę z dostępnymi e-usługami (gov.pl) odwiedziło ok. 16 milionów użytkowników, którzy wygenerowali niemal 72 miliony odsłon.

Do najpopularniejszych usług załatwianych za pomocą PZ, należy ,,Historia pojazdu”. W lipcu z tej możliwości skorzystało ponad 25,5 mln obywateli. Kolejne 2,1 mln sprawdziło swoją liczbę punktów karnych, a blisko 77,6 tys. skorzystało z usługi ,,Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu”.

Z podstawowej usługi ,,Wyślij pismo ogólne”, umożliwiającej załatwienie sprawy w wielu instytucjach, skorzystano 184,5 tys. razy. Dalej z opcji ,,Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego”, Polacy skorzystali w lipcu 25,6 tys. razy, a z możliwości ,,Zgłoś urodzenie dziecka” skorzystano 12,3 tys. razy. W lipcu również przyjęto za pomocą profili zaufanych 43,4 tys. wniosków o wyrobienie dowodu osobistego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *