Polska z najdroższym internetem w Europie

infrastruktura-kablowa

This post is also available in: English

Według rankingu przygotowanego przez firmę Point Topic, Polska charakteryzuje się najdroższą ofertą szerokopasmowego dostępu do internetu w Europie. Ceny dostępu do internetu w kraju z uwzględnieniem parytetu siły nabywczej należą do jednych z najwyższych na świecie.

Polska na 70 miejscu w rankingu

Firma badawcza Point Topic wzięła pod uwagę ceny podstawowe, medianę i średnią cenę taryfy, aby zapewnić łatwy sposób bezpośredniego porównania usług internetowych w krajach na całym świecie. Wszystkie taryfy są kwotowane w dolarach amerykańskich według stawek PPP, aby umożliwić porównania między krajami.

W głównym zestawieniu Polska zajmuje 70 miejsce na 83 badane kraje, co oznacza, że ​​ jesteśmy najdroższym krajem w Europie. W przypadku średniej ceny za usługę jest tylko minimalnie lepiej (miejsce 69), natomiast  w przypadku rankingu najtańszych dostępnych na danym rynku taryf Polska plasuje się na wysokiej 6 pozycji.

oferty internetu CEE

Co ciekawe najniższą medianą cen na świecie charakteryzują się kraje regionu środkowoeuropejskiego. Należą do nich Rumunia, Ukraina i Rosja.

Wiele do poprawy

Jakiś czas temu pisaliśmy na temat badania Nexery dotyczącego jakości sieci w naszym kraju. Wynikało z niego, że w minionym roku mieszkańcy regionów najczęściej wykorzystywali łącze internetowe o najniższej przepustowości  – do 20 Mb/s. Blisko co czwarte gospodarstwo domowe również zmieniłby swojego dostawcę ISP gdyby miał taką możliwość. Więcej na temat raportu Nexery znajdziesz tutaj: https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/co-czwarty-abonent-w-polsce-zmienilby-swojego-isp/

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *