Polska w czołówce krajów EU pod względem dostępnych platform SVOD

Netflix-VOD-rynek-telewizja

This post is also available in: English

Według rankingu Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego Polska w 2020 r. zajęła drugie miejsce pod względem ilości dostępnych platform SVOD w Europie. Wśród dostępnych serwisów, liderem okazały się Netflix i Amazon Prime Video, które są dostępne we wszystkich analizowanych krajach.

30 platform SVOD

Liderem w Europie pod względem ilości dostępnych serwisów SVOD okazała się Francja, która w 2020 r. oferowała dostęp do 34 różnych platform. Na drugim, wysokim miejscu znalazła się Polska, z ofertą 30 operatorów. Podium uzupełnia Wielka Brytania, która w ofercie dysponowała o jedną mniej platformę niż Polska. Z drugiej strony rankingu, krajami o najmniejszej ilości dostępnych serwisów SVOD okazały się Malta oraz Luksemburg. Mieszkańcy tych regionów w 2020 r. mogli skorzystać z usług 7 operatorów.

Zdaniem EOA we wszystkich analizowanych krajach działają serwisy lokalne, które konkurują o budżety medialne klientów. Usługi te świadczone są przez nadawców krajowych, operatorów telekomunikacyjnych, dystrybutorów, producentów lub podmioty zajmujące się wyłącznie usługami VOD.

SVOD

Netflix i Amazon dostępne we wszystkich krajach

W przypadku platform dostępnych w poszczególnych krajach, niekwestionowanymi liderami są bez zaskoczenia Netflix oraz Amazon, które oferują swoje usługi we wszystkich krajach w Europie. Dobry wynikiem może się pochwalić również platforma Disney+ z świadczonymi usługami w 13 krajach Europy. Dla przypomnienia platforma ta miała swój start dopiero pod koniec 2019 r.

SVOD

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *