Polska na trzecim miejscu na świecie pod względem ilości ataków DDoS

This post is also available in: English

Firma Kaspersky opublikowała raport, z którego wynika, że Polska w II kw. 2021 r. po raz pierwszy w historii znalazła się w pierwszej trójce państw na świecie pod względem ilości przyjętych ataków DDoS. Pod tym względem nasz kraj odpowiada już za 6,3% wszystkich ataków tego typu. Przed Polską są tylko Stany Zjednoczone i Chiny.

Historyczny wynik

Stany Zjednoczone po raz kolejny w rankingu firmy Kaspersky znalazły się na pierwszym miejscu pod względem ilości odebranych ataków DDoS. W pierwszym kwartale ten kraj odpowiadał za 37,8% wszystkich ataków tego typu. Z kolei w drugim kwartale tego samego roku, udział ten nieznacznie spadł do poziomu 36,0%. Na drugim miejscu wśród państw na świecie znalazły się Chiny. W pierwszym kwartale wskaźnik ten wynosił 16,6%, gdzie następnie w drugim kwartale spadł do poziomu 10,3%.

Po raz pierwszy w historii w tym zestawieniu na trzecim miejscu znalazła się Polska. W drugim kwartale br. na Polskę przeprowadzono 6,3% wszystkich ataków DDoS na świecie. Jest to wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału o 4,3 punkty procentowe. Pod tym względem wyprzedziliśmy inne kraje europejskie, takie jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Holandia.

Kaspersky DDoS

Główne źródło ataków to Chiny

Analizując jednak ogólne statystyki, w drugim kwartale 2021 r. łączna liczba ataków DDoS na świecie zmniejszyła się o 38,8%. Z kolei najdłuższy DDoS w drugim kwartale 2021 r. trwał aż 776 godzin (ponad 32 dni). Firma Kaspersky, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, sprawdził również z jakich regionów świata pochodzą ataki DDoS. Większość urządzeń przeprowadzających ataki znajdowała się w Chinach (31,8%), na drugim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone (12,5%), a na trzecim Niemcy (5,9%).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *