Polska liderem w branży technologicznej pod względem wzrostu wynagrodzeń

monitor

This post is also available in: English

Według raportu opublikowanego przez Harvey Nash, firmę rekrutacyjną działającą w 30 krajach na całym świecie, Polska plasuje się w czołówce wzrostu wynagrodzeń w światowej branży technologicznej. W minionym roku ponad połowa pracowników tej branży otrzymała podwyżkę, o 43 punkty procentowe więcej niż średnia globalna.

Największe wzrosty w sektorze opieki zdrowotnej

Polska i Irlandia znalazły się na szczycie listy raportu ,,Harvey Nash Tech Salary & Hot Skills Report 2021”, który zawiera analizę wynagrodzeń w branży technologicznej. W obu krajach ponad połowa (57%) pracowników otrzymało podwyżkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jest to wynik aż o 43 p. p. wyższy niż średnia globalna.

Wśród sektorów o najwyższych wzrostach wynagrodzeń znalazła się opieka zdrowotna, w której w ciągu ostatniego roku 54% pracowników otrzymało podwyżkę. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się: handel detaliczny/rekreacja (50%), organizacje charytatywne/nienastawione na zysk (43%), technologie/telekomunikacja (39%) i usługi finansowe (36%). Sektor opieki zdrowotnej charakteryzuję się również największym wzrostem zatrudniania nowych pracowników.

Cyberbezpieczeństwo

Raport Harveya Nasha zwraca również uwagę na aspekt wynagrodzeń ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Pomimo dużego zapotrzebowania na tego typu pracowników, zajmują oni dopiero 14 miejsce wśród innych światowych ekspertów technicznych, którzy otrzymali podwyżkę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zdaniem autorów raportu, taka sytuacja stwarza jeszcze większe problemy związane z deficytem specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *