Polsat i Plus z nowym logotypem

zmiana

This post is also available in: English

Grupa Cyfrowy Polsat, należąca do Zygmunta Solarza, zdecydowała się na całkowitą zmianę wizualną swoich głównych marek. W pierwszej kolejności logotypy zmienią firmy Plus i Polsat, a cała grupa będzie nosić nazwę Grupa Polsat Plus. W oficjalnym komunikacie czytamy, że wprowadzone zmiany to dopiero początek większych planów, których celem jest zwiększenie identyfikacji całej marki.

Większa identyfikacja marek

Grupa Cyfrowego Polsatu, a od niedługo Grupa Polsat Plus to jedna z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce, a obecne zmiany w logotypach zostały zaprojektowane z myślą o przejrzystości i łatwości ich odbioru przez odbiorców. W pierwszej fazie zmiany objęły dwie największe marki należące do grupy – Plus i Polsat. Od teraz obie firmy będą miały pasujące do siebie logotypy, tak żeby każdy odbiorca miał pewność, z którego operatora usług ma do czynienia.

 

Cyfrowy Polsat Plus

 

Najważniejszą zmianą w nowej identyfikacji marki, jest zniknięcie charakterystycznego słoneczka, które związane było z grupą od ponad 15 lat. Pozostają natomiast typowe dla obu marek kolorystyki. Zielony kolor dla Plusa ma przywoływać wyobrażenie o innowacyjności, rozwoju oraz troski o środowisko i lepsze życie. Z kolei kolor pomarańczowy dla marki Polsat energię, radość i optymizm płynące ze słońca.

,,… dzisiaj nadszedł ważny dzień – rozpoczynamy nowy rozdział w historii Grupy  – przedstawiamy nowe logotypy wspomnianych naszych najważniejszych i kluczowych marek: Plusa i Polsatu. Nowe logotypy zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o przejrzystości i łatwości ich odbioru przez naszych widzów i klientów: z jednej strony tak, by wizualnie kojarzyły się z tą samą Grupą, a z drugiej – by zachowały swoje indywidualne wartości. Plus to telekomunikacja, a Polsat to kontent. Będziemy też w komunikacji korporacyjnej używać nowej nazwy Grupy, podkreślającej tę zależność i współdziałanie – Grupa Polsat Plus” – wyjaśnia zmiany w grupie, Zygmunt Solorz.

Jednak to nie koniec zmian. Nowe logotypy dopiero rozpoczynają zmiany w grupie oraz w strategii ich komunikacji. Zmiana ta ma charakter stopniowy, jest zaplanowana i rozłożona w czasie na kilka etapów. O kolejnych krokach w tym zakresie grupa będzie informować na bieżąco.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *