Polkomtel przejmuje Premium Mobile

telefon

This post is also available in: English

Polkomtel należący do Grupy Cyfrowego Polsatu, oraz równocześnie właściciel sieci komórkowej Plus przedstawił plany dotyczące przejęcia pełnej kontroli nad Premium Mobile. Obydwa podmioty w tym celu podpisały list intencyjny, a decyzja obecnie czeka na zatwierdzenie przez UOKiK.

Transakcja warta 35,5 mln zł.

Wszystko na to wskazuję, że operator MVNO Premium Mobile, którego właścicielami są PM 1 Mobile Holdings Limited oraz WBN Holding Limited, zostanie przejęty przez Polkomtel. Zainteresowane strony już podpisały list intencyjny i obecnie czekają na uzyskanie odpowiedniej zgody antymonopolowej, udzielanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Nie jest to jednak pierwsze działanie Grupy Cyfrowego Polsatu związanego z Premium Mobile. Firma należąca do Zygmunta Solorza już w 2018 r. przejęła pakiet udziałów Premium Mobile, który przed ogłoszeniem decyzji odpowiadał za 24,47% kapitału operatora MVNO.

Teraz, za pomocą Polkomtel, Grupa Cyfrowego Polsatu chce przejąć pozostały kapitał. Pierwszy działaniem ma być pozyskanie udziałów PM 1 Mobile Holdings Limited. Dopiero po tej transakcji, Polsat będzie chciał przejąć pozostałe 53,69% udziałów należące do WBN Holding Limited. W komunikacie czytamy, że finansowanie transakcji przeprowadzone zostanie w całości ze środków własnych Polkomtel, a łączna wartość to 35,5 mln zł.

„W ramach zawartego listu intencyjnego zapisano, iż udziałowcy spółki PM 1 Mobile Holdings Limited, reprezentującej pomysłodawców i założycieli spółki Premium Mobile, za swój 28,01% udział w kapitale Premium Mobile uzyskają w ramach realizacji opcji call kwotę około 35,5 mln zł, podlegającą określonym w liście korektom. Intencją Polkomtel, wyrażoną w ramach listu intencyjnego, jest docelowo dokonanie wykupu pozostałych 53,69% udziałów w spółce Premium Mobile od spółki WBN Holding Limited, przy czym cena zapłacona za te udziały będzie implikowana przez kwotę rozliczenia z PM 1 Mobile Holdings Limited”

Wyniki Premium Mobile

Premium Mobile jest operatorem, który według raportów UKE, jest jednym z liderów przenoszenia numerów wśród firm telekomunikacyjnych w Polsce. W I kw. 2021 r. w ramach tego procesu zyskał netto 13,2 tys. kart SIM, i pod tym względem wyprzedzał go tylko Orange (z wynikiem 30,8 tys. kart SIM). Premium Mobile obsługuje aktualnie około 425 tys. aktywnych kart SIM, spośród których około 70% korzysta z usług kontraktowych. W 2020 r. jej przychody wzrosły o 37% r/r do 125 mln zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *