Polacy chcą coraz większe telewizory

telewizor - pomieszczenie

This post is also available in: English

W dzisiejszych czasach zakup nowego telewizora nie jest łatwy. Rynek dostarcza nam coraz nowocześniejszy sprzęt, wśród których wybór odpowiedniego sprzętu może być problemem. Według badań Samsunga, Polacy chcą, aby telewizory były coraz większe i miały coraz więcej funkcji. Nawiasem mówiąc, z danych opublikowanych przez Samsunga wynika, że ​​3 mln gospodarstw domowych w Polsce posiada już telewizor jego produkcji, wyposażonych w funkcje Samsung Smart TV.

Nawet 65 cali

Z roku na rok udział telewizorów o przekątnej powyżej 65 cali systematycznie zwiększa swój udział na Polskim rynku. Z danych firmy Samsung wynika, że w 2019 r. telewizory o takiej przekątnej stanowiły ok. 10% sprzedaży wszystkich telewizorów. Rok później odpowiadały już za blisko 16%, a zdaniem południowo koreańskiej firmy, trend wzrostowy utrzyma się również w 2021 r.  W efekcie na koniec br. telewizory o przekątnej 65 cali, będą stanowić już ponad 20% wszystkich TV w polskich gospodarstwach domowych. Równocześnie Samsung podkreśla, że telewizory jego produkcji stanowią obecnie ponad 40% rynku.

Trend dotyczący zakupu telewizorów o coraz większej przekątnej potwierdzają również badania Samsunga w Europie z 2019 r., z których wynika, że 69% klientów żałuje, że nie wybrało większego ekranu już w momencie instalacji swojego nowego telewizora w domu.

Samsung Smart TV w 3 mln domów w Polsce

Samsung szacuje również, że w Polsce z telewizorów jego produkcji, równocześnie podłączonych do Internetu, korzysta 3 mln gospodarstw domowych. Wpłynęło to również na wzrost liczby użytkowników usługi Samsung smart TV. Jak podkreślają analitycy Samsunga, nieoczywistym trendem jest powrót użytkowników do takich usług. Od kwietnia 2020 roku do kwietnia 2021 roku nastąpił wzrost o 38% liczby aktywnych odbiorców.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *