Po 20 latach na rynku OVH zmienia nazwę na OVHcloud

OVH-Cloud-Summit-Paris

This post is also available in: English

W 20 lecie swojej obecności na rynku OVH zdecydowało się na zmianę nazwy na OVHcloud, co odzwierciedla strategię rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej. Spółka koncentruje się na rozwiązaniach chmurowych.  Polska ma być hubem rozwoju w regionie środkowo-europejskim.

70% przychodów z chmury

W czasie zakończonego niedawno OVHCloud Summit spółka podkreślała wielokrotnie, że koncentruje się na rozwiązaniach chmurowych, które obecnie stanowią 70% jej przychodów.

„OVH pojawiła się na rynku 20 lat temu wraz z początkiem wirtualizacji usług – PaaS, IaaS, SaaS itp. Dzisiaj w odniesieniu do tych usług używamy określenia ‘chmura’. Chcemy, aby nasza marka odzwierciedlała to, co robimy” – powiedział Michel Paulin, dyrektor generalny OVHcloud. „Zmieniamy nazwę, ale nasze wartości pozostają niezmienne: otwartość i budowa ekosystemu gwarantującego ochronę danych. OVHcloud w dalszym ciągu propaguje swoją wizję chmury SMART: Simple. Multi-local. Accessible. Reversible and Transparent. Czyli prosta, multilokalna, dostępna, odwracalna i transparentna chmura.

Podczas tegorocznej edycji OVHcloud Summit w Paryżu udział wzięli uczestnicy współtworzący ekosystem OVHcloud. Blisko 10 tys. osób, zgromadzonych w Paris Expo – lub śledzących transmisję live z wydarzenia – wysłuchało przemówienia otwierającego konferencję wygłoszonego przez Octave’a Klabę, prezesa i założyciela oraz Michela Paulin, dyrektora generalnego OVHcloud.

4 główne obszary rozwoju

OVHcloud realizuje strategię we wszystkich, czterech obszarach działania. Pierwszy z nich to rozwiązania Enterprise – wsparcie specjalistów IT w procesie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. W tym roku oferta serwerów bare metal zostanie wzbogacona o dedykowane klastry serwerów o gwarantowanej wydajności połączone w sieci prywatnej.

Drugim obszarem jest rozwój otwartego i standardowego środowiska Public Cloud dla inżynierów DevOps, którzy potrzebują rozwiązań do rozwoju skalowalnych aplikacji w chmurze.

Kolejnym obszarem jest oferta dla specjalistów ds. infrastruktury, sprzętu i sieci, którzy chcą budować platformy cloud w oparciu o rozwiązania serwerowe. W tym roku OVHcloud całkowicie zmodyfikowała ofertę serwerów dedykowanych, stawiając na pierwszym miejscu prostotę i uniwersalność rozwiązań. OVHcloud wprowadziła ostatnio na rynek nową gamę serwerów dedykowanych Infrastructure, która umożliwia tworzenie architektury klastrowej lub zarządzanie rozproszonymi bazami danych. Oferta skierowana jest do firm średniej wielkości, instytucji administracji publicznej lub uczelni potrzebujących skalowalnych i wydajnych rozwiązań. Wszystkie serwery z gamy Infrastructure wyposażone są w najnowszą technologię OVHcloud Link Aggregation (OLA), która służy do agregacji interfejsów sieciowych serwerów.

Ostatni obszar rozwoju usług OVHcloud ma na celu zwiększenie widoczności i lepszą komunikację dla biznesu dzięki rozwiązaniom Market. Rozwiązania te wspierają ewolucję cyfrowych twórców i małych firm. Oferta hostingu Cloud Web zostanie w tym roku wzbogacona o nowe konfiguracje otwierające pole do nowych zastosowań. Dodatkowe zasoby przyspieszą rozwój witryn lub aplikacji internetowych.

Polska hubem rozwoju w regionie CEE

Istotną rolę dla rozwoju firmy w Europie ma stanowić Polska. „Jest dla firmy ważnym rynkiem, nie tylko ze względu na polskie korzenie założycieli, ale także i z powodu bogatych możliwości rozwijania biznesu”, podkreślają przedstawiciele OVHcloud. Według strategii rozwoju grupy, Polska ma się stać dla OVHcloud punktem wyjścia do skalowania biznesu na cały region Europy Środkowo-Wschodniej.

Według najnowszego raportu PMR „Rynek przetwarzania danych w chmurze 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”, polski rynek rozwiązań chmurowych w najbliższych 5 latach będzie rozwijał się w średniorocznym tempie (CAGR) wynoszącym blisko 30%. Według analityków PMR, prognozy rozwoju są obecnie jeszcze bardziej korzystne niż rok wcześniej.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *