Plus wciąż powiększa grono odbiorców sieci 5G

telefon - sieć

This post is also available in: English

Aktualnie zasięg Plusa obejmuje 160 miejscowości we wszystkich województwach, a tym samym znajduje się w zasięgu aż 12 mln mieszkańców Polski. Pomimo osiągnięcia tegorocznego celu, operator planuje dalszą rozbudowę sieci 5G 2600 TDD.

Postępy Plusa w rozbudowie sieci 5G

Ze względu na rosnące zainteresowanie siecią 5G wśród klientów, Plus przyspieszył jej rozbudowę. W listopadzie 2020 r., czyli po upływie zaledwie połowy roku od wdrożenia sieci do Polski, w zasięgu Plusa znajdowało się ponad 7 mln odbiorców 5G. Z kolei w pierwszym kwartale br.ich liczba zdążyła przekroczyć tegoroczny cel operatora, czyli 11 mln. Dzięki sprawnej realizacji planów, liczba stacji bazowych wyniosła ponad 1500, a 5G Plusa znajduje się w zasięgu 12 mln Polaków ze 160 miejscowości na terenie całego kraju. 

Do miast, których pojawiły się nowe stacje bazowe należą między innymi: Ełk, Lębork, Kołobrzeg, Wolin, Stargard, Kętrzyn, Goleniów, Elizówka oraz Leszno. Należy podkreślić, że poza nowymi lokalizacjami, nowe stacje bazowe pojawiają się także w miastach, gdzie 5G funkcjonowało już wcześniej.

Poszerzenie oferty

Plus nie tylko dąży do zwiększenia zasięgu 5G, ale także poszerza swoją ofertę o sprzęt obsługujący tą sieć. Obecnie w katalogu operatora znajduje się 20 smartfonów i routerów kompatybilnych z najnowszą siecią. Natomiast w najbliższym czasie asortyment poszerzy się o kolejne modele od czołowych producentów, które będą dostępne w zachęcających cenach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *