Play zaakceptował ofertę Grupy Iliad

play-P4

This post is also available in: English

Play przyjął ofertę Grupy Iliad dotyczącej nabycia 100% jej akcji. W ramach oferty przejęcia francuska grupa podpisała wiążące porozumienie z dwoma głównymi akcjonariuszami PCSA w sprawie nabycia pakietu kontrolnego wynoszącego 40,2% akcji.

Oferta warta blisko 3,5 mld euro

Jeden z czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce poinformował o ofercie przejęcia 100% akcji Play Communications S.A. przez francuską Grupę iliad. Pod koniec września 2020 r. Zarząd PCSA zaakceptował cenę zaproponowaną przez Iliad, a sama umowa obecnie wymaga jedynie zatwierdzenia przez Komisję Europejską. Francuska grupa zaoferował 39 zł za każdą akcję Play. W związku z tym całkowity koszt przejęcia szacowany jest na ponad 3,5 miliarda euro. Termin rozliczenia transakcji to 25 listopada 2020 roku.

Iliad to międzynarodowy operator telekomunikacyjny działający na terytorium Francji i Włoch, zatrudniający 11 tys. pracowników. Łączna liczba jego klientów to około 26 milionów.  Zgodnie z zapowiedziami operatora, przejęcie Play w Polsce uczyni go szóstym co do wielkości operatorem w Europie, obsługującym łącznie 41 milionów klientów we Francji, Polsce i we Włoszech, z czego 23% przychodów ma pochodzić z Polski.

Wiele wspólnego

Zdaniem zarządu PCSA, Play i Iliad mają ze sobą wiele wspólnego. Obie firmy weszły na rynek w czasach, gdy na rynku istnieli już inni wielcy gracze, ale dzięki skutecznym strategiom obu firmom udało się zostać liderami rynku. ,,Play i iliad wyznają podobne wartości. Obie firmy wyznają wartości takie jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu, jednocześnie stosując podejście „can do” w realizacji swoich celów”. – twierdzi zarząd Play.

,,Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem” – powiedział Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *