Play w pełni konwergentny: komercyjny start usługi internetu stacjonarnego

play_internet_stacjonarny

This post is also available in: English

P4 wprowadził na rynek komercyjną usługę dostępu do internetu stacjonarnego. Usługa świadczona jest w oparciu o infrastrukturę szerokopasmową Vectry i dostępna jest w technologii HFC. W sieci Play możliwa jest już więc konwergencja usług telekomunikacyjnych.

P4: internet stacjonarny na infrastrukturze Vectry

W ofercie P4, operatora sieci Play, pojawiła się usługa dostępu do internetu stacjonarnego. Jest ona świadczona na infrastrukturze Vectry i stanowi efekt umowy podpisanej przez P4 z operatorem sieci kablowej o współpracy w zakresie udostępniania infrastruktury szerokopasmowej w lipcu 2019 r. Pierwotnie spółki planowały podłączyć pierwszych klientów Play do sieci Vectry w I kwartale 2020 r. Jak widać, komercyjny start usługi został nieco przesunięty w czasie. Co więcej nie został on oficjalnie zakomunikowany przez P4 na żadnym z kanałów prasowo-mediowych operatora. W dużej merze może być to pochodną trwającej epidemii COVID-19. Sytuacja epidemiologiczna nie stwarza też na pewno sprzyjających warunków do pozyskiwania klientów dla nowej usługi Play.

Komercyjne włączenie usługi internetu stacjonarnego w ofertę P4 czyni operatora w pełni konwergentnym dostawcą usług telekomunikacyjnych. Współpraca z Vectrą stanowi dla P4 kontynuację rozwoju strategii koncentrującej się wokół technologii mobilnych. Oznacza to, że sprzedaż usług stacjonarnych ma przede wszystkim wspierać i lojalizować bazę klientów usług mobilnych.

Internet stacjonarny dostępny w technologii HFC

Na swojej stronie internetowej z ofertą Play informuje, że oferowana usługa dostępu do internetu stacjonarnego świadczona jest w technologii HFC. Operator podkreśla, że nie jest to technicznie popularny ostatnio „światłowód”, jednak ta technologia daje to samo doświadczenie, jeśli chodzi o osiągane prędkości czy stabilność połączenia.

Oferta internetu stacjonarnego w sieci Play dostępna jest w ramach trzech planów abonamentowych, w cenie 50, 60 i 70 zł, standardowo zależnych od oferowanych prędkości – odpowiednio 150, 300 i 600 Mbit/s. Każdą z opcji usługi można abonować na okres 24 miesięcy. W ramach stacjonarnego dostępu do internetu szerokopasmowego operator mobilny udostępnił swoją ofertę telewizyjną Play NOW TV BOX.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *