PKN Orlen ogłasza przetarg na budowę obiektów data center

budowa

This post is also available in: English

PKN Orlen ogłosił postępowanie, którego celem jest budowa dwóch nowych obiektów z infrastrukturą data center. Ośrodki zlokalizowane w Płocku oraz we Włocławku, docelowo mają dysponować powierzchnią odpowiednio ok. 3200 mkw i 1500 mkw. Wybór oferty ma zostać rozstrzygnięty do 16 września br.

Specyfikacja obiektów

Nowy ośrodek zlokalizowany w Płocku, a dokładnie na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, ma docelowo dysponować łączną powierzchnią ok. 9700 mkw., z czego na samą infrastrukturę data center zostanie przeznaczone ok 3200 mkw. Jak czytamy w komunikacie, na działce o powierzchni ok. 6 ha ma powstać kompleks, w skład którego wchodzić będą dwa obiekty połączone podziemnym łącznikiem o długości ok. 50 metrów.

Z kolei drugi ośrodek, zlokalizowany we Włocławku, ma pełnić funkcję ośrodka zapasowego. Sam obiekt będzie znajdować się na istniejącym już bloku gazowo-parowym PKN Orlen. Łączna powierzchnia wydzielonego terenu to ok. 12 ha, z czego na nową inwestycje ma zostać przekazane ok. 6,6 tys. mkw., a na samą infrastrukturę data center ok. 1500 mkw.

Rozstrzygnięcie do 16 września

Cała procedura, obejmująca m.in. analizę ofert oraz ewentualne wyjaśnienia z oferentami ma trwać do 16 września. Jednak PKN Orlen zastrzega sobie prawo do zmiany terminów postępowania. Postępowanie będzie przebiegało w dwóch turach: w pierwszej nastąpi preselekcja potencjalnych wykonawców, a w drugiej rozstrzygnie się wybór wykonawcy prac dla umowy EPC.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *