Pierwsza polska zielona chmura

Beyond-Data-Center

This post is also available in: English

Minęło dokładnie 10 lat od uruchomienia e24cloud, pierwszej usługi cloud computing świadczonej przez polskiego operatora data center. Dziś rozwiązanie Beyond.pl po raz kolejny staje się pionierem na lokalnym rynku – usługa e24cloud to pierwsze w Polsce zielone rozwiązanie w chmurze.

e24cloud

Beyond.pl ma okazję do świętowania. Od wprowadzenia na polski rynek pierwszego, autorskiego rozwiązania cloud computing minęło już 10 lat. Do tego czasu rozwiązanie e24cloud stało się prawdziwym standardem, wykorzystywanym do utrzymywania systemów klasy ERP, aplikacji back-officowych CRM, HCM, autorskich rozwiązań czy platform e-commerce. Na potwierdzenie jakości usługi, można wymienić firmy i instytucje, które korzystają z rozwiązania od polskiego dostawcy. Należą do nich: BONG, Ecco Holiday, Ceramikę Paradyż, Media4u, Pho3nix Foundation czy Urząd Miasta Poznania.

,,e24cloud wybierają również branże regulowane jak ochrona zdrowia czy finanse. To efekt przechowywania i przetwarzania danych utrzymywanych w e24cloud wyłącznie na terenie Polski. Rozwiązanie jest w pełni zgodne ze standardami RODO czy dyrektywami Komisji Europejskiej w tym zakresie. Standardy zarządzania bezpieczeństwem informacji chmury Beyond.pl potwierdza z kolei norma ISO 27001” – czytamy na stronie Beyond.pl.

Michał Grzybkowski, inicjator e24cloud, podkreśla, że uruchomienie usługi chmurowej w tym okresie było przełomowe. W 2011 r. tylko 6% firm w Polsce korzystało z rozwiązań chmurowych, dziś jest to ponad 4 razy więcej.

Obiekty w pełni zasilane zieloną energią

Jednak po 10 latach od wprowadzenia przełomowego rozwiązania, Beyond.pl ponownie staje się prekursorem na rynku data center. Autorskie rozwiązanie e24cloud zostaje pierwszą zieloną chmurą w Polsce, ograniczającą swój ślad węglowy i negatywny wpływ na środowisko. Beyond.pl, podkreśla, że obecnie wszystkie obiekty są zasilane w pełni energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii, a jeszcze w 2021 r. przeprowadzono modernizację, która pozwoliła zredukować wykorzystywanie energii o 18%.

,,Coraz więcej firm w Europie i w Polsce poszukuje zielonych technologii, chce współpracować z dostawcami usług IT działającymi zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Beyond.pl jest takim partnerem i udowadniamy, że polska chmura też może być zielona. Polskie firmy, od startupów po duże organizacje, mogą dziś wykorzystać potencjał e24cloud i praktycznie bez wysiłku ograniczyć swój ślad węglowy generowany przez firmowe zasoby IT. W pakiecie dostają dodatkowo bezpieczeństwo i bezawaryjność naszych data centers, wiedzę ekspercką inżynierów oraz możliwość rozłożenia i zoptymalizowania poziomu wydatków do potrzeb biznesowych odzwierciedlających tempo rozwoju” – dodaje Wojciech Stramski, Prezes Zarządu Beyond.pl.

Podobne wpisy