PGE i Tauron realizują projekt LTE450

koronawirus-działania-telekomów

This post is also available in: English

Polska Grupa Energetyczna I Tauron zawarły porozumienie dotyczące pilotażu i wdrożenia usługi sieci łączności specjalnej w technologii LTE opartej na paśmie 450MHz. Projekt zakłada m.in. stworzenie niezawodnej i bezpiecznej szerokopasmowej łączności bezprzewodowej, spełniającej specyficzne wymagania sektora energetycznego i ciepłowniczego.

Pierwsze próby

,,Jednym z priorytetów rozwoju naszej firmy jest inwestowanie w najnowsze technologie wspierające bezpieczeństwo i niezawodność systemu dystrybucji energii elektrycznej. W tym celu, Tauron Dystrybucja rozpoczął współpracę z PGE Systemy w zakresie sieci LTE450 od momentu powstania Ogólnokrajowego Zespołu Roboczego powołanego wraz z innymi Operatorami Systemów Dystrybucyjnych. Trzeba podkreślić, że sieć LTE450 dedykowaną jest całej energetyce” – mówi Paweł Strączyński, prezes zarządu Tauron Polska Energia

Grupa PGE w lutym 2021 r. zakończyła już pierwsze pilotażowe próby sieci opartej na technologii LTE450/LTE-M. W ich trakcie przeanalizowano różne warianty osiągnięcia docelowego zasięgu sieci LTE450 z uwzględnieniem dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa wymaganych dla świadczonych usług, charakterystycznych dla sektora energetycznego i ciepłowniczego. Jak czytamy w komunikacie prasowym, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie własnej infrastruktury PGE oraz dostępnej na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej.

Teraz do inicjatywy dołącza Tauron, który podpisał porozumienie dotyczące wdrożenia sieci LTE450 na obszarze Tauron Dystrybucja. W projekcie PGE uczestniczą również operatorzy sieci dystrybucyjnych (Eneą, Energą, Tauron i Innogy), przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Gaz Systemu, Polskiej Spółki Gazownictwa i Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *