Partnerstwo Beyond.pl z amerykańską spółką Pure Storage

sage-przejęcia-współpraca

This post is also available in: English

Beyond.pl, polska spółka oferująca usługi rozwiązań IT, nawiązała partnerstwo z amerykańskim producentem, Pure Storage. Celem współpracy jest utworzenie usługi Disaster Recovery as a Service, która pomaga przedsiębiorstwom w szybkim odzyskaniu danych.

Współpraca Beyond.pl z Pure Storage

Beyond.pl to polska spółka oferująca usługi rozwiązań IT takie jak cloud computing oraz data center. Firma nawiązała partnerstwo z Pure Storage, który jest amerykańskim producentem sprzętu i oprogramowania do przechowywania danych all-flash. Celem współpracy jest utworzenie usługi Disaster Recovery as a Service, dzięki której byłby możliwy dostęp do danych w razie awarii nawet na poziomie 100%.

Usługa będzie opierać się na technologii Pure Storage i bazie centrum danych Beyond.pl. Polska spółka już w ubiegłym roku rozpoczęła proces rozbudowy swojego data center, który mieści się w Poznaniu. Według zapowiedzi powierzchnia centrum ma powiększyć się czterokrotnie, natomiast docelowa moc ma wzrosnąć pięciokrotnie.

Zapotrzebowanie na usługi Disaster Recovery as a Service

Ze względu na ciągły rozwój usług chmurowych i rosnącą liczbę danych, usługi Disaster Recovery as a Service wzrosną w nadchodzących latach nawet o 23% rocznie do 2025 r. – tak wynika z analiz firmy MarketsandMarkets na które Beyond.pl się powołuję. Systemy w sektorach takich jak bankowy, ubezpieczeniowy, produkcyjny bądź e-commerce nie mogą sobie pozwolić na chociaż kilkuminutowe przestoje, dlatego też przedsiębiorstwom zależy na szybkim odzyskiwaniu danych.

Z kolei według danych Gartnera, w przeciągu ostatnich dwóch lat w 76% firm doszło do awarii, której następstwa wymagały uruchomienia planu odzyskiwania danych. Zaś koszt braku dostępu do danych może wynosić ponad 300 tys. dolarów za godzinę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *