Pakiet ratunkowy firmy Beyond.pl

Beyond-Data-Center

This post is also available in: English

Beyond.pl, dostawca rozwiązań z zakresu centrów danych i rozwiązań chmurowych, przygotował pakiety ratunkowe dla instytucji publicznych i firm komercyjnych. Projekt ma charakter otwarty w którym mogą uczestniczyć również inne firmy z branży IT.

Odpowiedz na pandemię

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna coraz bardziej odbija się na funkcjonowaniu przedsiębiorstw na rynku. Widmo lockdownu oraz związanym z nim spowolnienie gospodarcze spowodowały wzrost niepokoju wśród przedsiębiorców oraz instytucji publicznych. W odpowiedzi na zaistniałe problemy, firma Beyond.pl przygotowała pakiety ratunkowe które mają objąć zarówno firmy komercyjne jak i instytucje publiczne.

,,Jako Beyond.pl czujemy, że nie możemy ograniczać się do biernej obserwacji sytuacji. Mamy realne możliwości, by pomóc instytucjom publicznym i firmom przetrwać ten trudny czas, gdy znajdując się pod silną presją optymalizacji i racjonalizacji kosztów są zmuszone do ograniczania wydatków i wstrzymywania inwestycji. Technologia jest teraz fundamentem edukacji, pracy zdalnej czy sprzedaży, a wydajna infrastruktura jest jej motorem napędowym. Ze wsparcia IT w czasie pandemii nie można zrezygnować. Wręcz przeciwnie. Efektywne wykorzystanie zasobów IT pomoże  złagodzić negatywne skutki gospodarcze i społeczne pandemii” – zwraca uwagę Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.

Zdaniem firmy Beyond.pl polskie przedsiębiorstwa w tym trudnym okresie powinny ze sobą współpracować, służąc nie tylko rozwojowi gospodarki ale również zapobieganiu dalszemu rozwojowi negatywnym skutkom pandemii. Dlatego do swojego programu firma Beyond.pl zachęca również inne firmy z sektora IT, które swoimi rozwiązaniami są wstanie wesprzeć inne przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne.

Szczegóły pomocy

Pakiety ratunkowe ogłoszony przez Beyond.pl obejmuje udostępnienie pakietów usług, które pomogą zwiększyć rentowność biznesu i zmniejszyć negatywny wpływ Covid-19. Pierwszy pakiet „kolokacja zwrotna” dotyczy współpracy polegającej na tym że ​​Beyond.pl dokona zakupu sprzętu informatycznego (np. Macierzy danych) od firm uczestniczących w programie, co pozwoli na uwolnienie środków zamrożonych w sprzęcie i wykorzystanie go do inwestycji lub bieżącej działalności. Warunkiem uczestnictwa w programie jest zobowiązanie firmy do korzystania z usług hostingowych Beyond.pl przez co najmniej 3 lata, z czego koszt pierwszych miesięcy usługi to 1 zł.

Drugi pakiet ratunkowy obejmuje usługi chmurowe. Przy umowie na minimum 3 lata firmy korzystające z infrastruktury chmurowej Beyond.pl mogą liczyć na upust wynoszący 50% przez pierwsze pół roku korzystania z usługi. Pakiet wspiera również proces migracji do chmury.

Pomocą zostaną również objęte instytucje publiczne. W ramach współpracy takie placówki jak jednostki oświaty, służba zdrowia oraz samorządy będą mogły korzystać z usługi kolokacji za 1 zł przez pół roku. W ramach pakietu instytucje które zdecydują się na korzystanie z pakietu ratunkowego, zobowiązane będą jedynie do ponoszenia kosztów uruchomienia usługi oraz opłaty energii elektrycznej. Administracja publiczna będzie mogła również skorzystać z usług chmury publicznej e24cloud, która jest udostępniona za 1 złoty przez najbliższe 6 miesięcy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *