Orange z nowym centrum danych

Orange-data-center

This post is also available in: English

Orange Polska oficjalnie ogłosił budowę nowego centrum danych pod Warszawą. Nowa inwestycja jest efektem umowy podpisanej z generalnym wykonawcą Warbud SA w sierpniu br., a otwarcie planowane jest na jesień przyszłego roku.

Kolejne centrum danych

Boom inwestycyjny związany z budową nowych centrum danych nie osłabł, szczególnie jeśli chodzi o rynek warszawski. Orange Polska jest kolejną firmą która zapowiedziała budowę nowoczesnego data center – Warsaw Data Hub. Inwestycja powstanie w granicach aglomeracji warszawskiej w gminie Leszno, zlokalizowanej blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce. Będzie to już czwarte centrum przetwarzania danych Orange w Polsce. Według zapowiedzi, Warsaw Data Hub ma zagwarantować 1 600 m2 powierzchni zarówno dla klientów biznesowych, jak i dla najistotniejszych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych samego Orange.

Ważną kwestią dla Orange Polska przy budowie nowego centrum danych jest znaczenie spełniania standardów bezpieczeństwa i rozwiązań proekologicznych. Centrum danych będzie wyposażone w  instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MW. Dodatkowo, na obiekcie mają znajdować się np. stacje ładowania samochodów elektrycznych. Warsaw Data Hub będzie podlegała certyfikacji zgodnie z normą EN 50600 klasa 3.

Kluczowe znaczenie

Operator spodziewa się, że warszawskie centrum danych stanie się kluczowym dla regionu i jednym ze strategicznych obiektów Orange Polska. Zostanie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa fizycznego, przeciwpożarowego i technicznego. Ma również składać się z dwóch niezależnych przyłączy energetycznych, która każda z komór będzie posiadać własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72h nieprzerwanej pracy. Budynek ma zostać zabezpieczony po przez najnowsze technologie takie jak: technologie laserowe i biometryczne, ochronę fizyczną. Całość infrastruktury technicznej nadzorowana będzie przez system monitorowania środowiska technicznego i dyżurnych centrum utrzymania, nadzorujących Warsaw Data Hub w trybie 24/7 – tak wynika z oficjalnego komunikatu Orange Polska. Wszystko to ma na celu sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagającym klientów.

Więcej na temat rynku data center możesz przeczytać w naszym raporcie ,, Rynek centrów danych w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *