Orange z milionem klientów usług światłowodowych

laptop - kubek

This post is also available in: English

Orange Polska na swojej stronie internetowej poinformował, że zaczyna nowy rok z milionem klientów usług internetu światłowodowego. Obecnie zasięg sieci operatora dociera już do 5,8 mln gospodarstw domowych, a według przyjętej strategii liczba ta jeszcze w 2024 r. wzrośnie do 8 mln.

Infrastruktura światłowodowa głównym punktem inwestycji Orange

Orange konsekwentnie realizuje swoją strategie dotyczącą rozwoju usług internetu światłowodowego. Zgodnie z przyjętym planem w lipcu 2021 r. operator chce zwiększyć zasięg swojej sieci do 8 mln gospodarstw domowych, czyli połowy wszystkich gospodarstw w Polsce. Jeszcze w III kwartale 2021 roku z usług światłowodowych od Orange korzystało 880 tys. klientów, teraz na początku 2022 r. operator informuje, że liczba tych klientów przekroczyła jeden milion. Obecnie zasięg sieci dociera już do ponad 5,8 mln gospodarstw domowych.

To jakie znaczenie ma również rozwój infrastruktury światłowodowej o kolejne lokalizacje w Polsce pokazują dane operatora. Milion klientów światłowodowego internetu to w zdecydowanej większości użytkownicy Orange Światłowodu, ale także ok. 50  tysięcy klientów innych operatorów, którzy oferują im swoje usługi na bazie sieci operatora. Światłowód to również ważny element usług zintegrowanych dostarczanych przez Orange. Blisko 60% klientów decyduję się również na ofertę Orange Love, czyli pakiet usług stacjonarnych i mobilnych.

Więcej informacji na temat rynku telekomunikacyjnego w Polsce można znaleźć w raporcie PMR  ,,Rynek telekomunikacyjny w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy