Orange Warsaw Data Hub z pierwszym certyfikatem

Orange

This post is also available in: English

Nowe centrum danych Orange, którego otwarcie planowane jest na jesień br. otrzymało certyfikat potwierdzający niezawodność stosowanych rozwiązań. Dla przypomnienia, inwestycja powstanie w granicach aglomeracji warszawskiej w gminie Leszno, zlokalizowanej blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce.

Czwarte centrum danych Orange w Polsce

W październiku poprzedniego roku Orange oficjalnie wystartowało z budową nowego centrum danych zlokalizowanego pod Warszawą. Będzie to już czwarty obiekt w Polsce należący do Orange. Według zapowiedzi, Warsaw Data Hub ma zagwarantować 1 600 m2 powierzchni zarówno dla klientów biznesowych, jak i dla najistotniejszych systemów telekomunikacyjnych operatora. Więcej na ten temat można znaleźć w naszym poprzednim newsie odnośnie nowego obiektu Orange: https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/orange-z-nowym-centrum-danych/

Pierwszy etap certyfikacji EN 50600

Teraz na etapie budowy projektu, Orange Warsaw Data Hub otrzymał certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 najnowszej wersji norm EN 50600. Wyróżnienie potwierdza, że zaprojektowane rozwiązania w obiekcie Orange zagwarantują wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez żadnych przerw. Zgodnie z procedurą, pierwszy etap certyfikacji EN 50600 odbywa się już na etapie budowy. Natomiast druga część potwierdzająca pełen proces certyfikacji, zostanie przeprowadzona już na gotowym obiekcie.

„Od początku zależało nam na tym, aby Warsaw Data Hub spełniał najwyższe standardy. Stanowi to nie tylko gwarancję bezpieczeństwa naszych własnych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych, które zostaną tu przeniesione, ale także potwierdzenie, że dane naszych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z usług kolokacyjnych, sieciowych i chmurowych świadczonych przez Orange Polska będą całkowicie bezpieczne” – komentuje Daniel Piechocki, Dyrektor Zarządzania Zasobami Sieci i IT w Orange Polska.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *