Orange Światłowód zyskuje dzięki pandemii

światłowód-Orange

This post is also available in: English

Ze Światłowodu Orange korzysta już 700 tys. klientów, a sama sieć dociera do 153 miejscowości. Jednak operator nie osiada na laurach i planuje dalsze prace, mające na celu dotarcie do jeszcze większej liczby odbiorców. W ostatnich miesiącach ważnym katalizatorem wzrostu jest pandemia koronawirusa, która przez pracę i naukę zdalną powoduje dodatkowy popyt na szybkie łącza stacjonarne.

Imponujące zasięgi światłowodu Orange

Według najnowszych danych, Orange Światłowód dociera do 153 miejscowości w Polsce, a w rezultacie do 4,9 mln gospodarstw domowych. Dodatkowo, popularność oferty wciąż rośnie, w tym w coraz większym stopniu wśród mieszkańców małych miejscowości oraz wsi, gdzie korzysta z niej prawie 20% domostw będących w zasięgu sieci FTTH. Usługę światłowodową Orange użytkuje już w sumie 700 tys. klientów.

Uznanie technologii wzrasta szczególnie podczas pandemii, kiedy praca zdalna i nauczanie zostały masowo przeniesione na tryb zdalny. W pierwszych dniach lockdownu i kwarantanny odnotowano zwiększenie ruchu w sieci stacjonarnej nawet o połowę.

Rozwój sieci wciąż trwa

Pomimo osiągnięcia szerokich horyzontów światłowodu, Orange dalej planuje przeznaczać rocznie 700-800 mln zł na rozszerzanie zasięgu swojej sieci. Prace w małych miejscowościach są wykonywane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa bądź własnych inwestycji operatora.

Światłowód jako proekologiczna alternatywa

Warto podkreślić, że inwestowanie w światłowód przyczynia się także do ochrony środowiska. Klient Światłowodu Orange wykorzystuje kilka-, a nawet kilkunastokrotnie mniej energii w porównaniu do zużycia w technologii opartej na miedzi.

Obecnie energia konsumowana przez jednego klienta zmalała czterokrotnie w zestawieniu z wynikami z 2015 r., kiedy światłowód został wprowadzony na rynek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *