Orange przejmuje kolejnego operatora sieci FTTH

Orange Polska poinformował o podpisaniu umowy zakupu bełchatowskiego operatora hurtowego Telekomp. W zasięgu sieci FTTH tego podmiotu znajduje się blisko 7,3 tys. gospodarstw domowych i firm.  Ponadto Telekomp ma wybudować na potrzeby Orange podłączenia do ponad tysiąca domów jednorodzinnych.

Nowy nabytek powiększy zasięg światłowodu Orange, który dociera obecnie do 3,2 mln gospodarstw domowych w Polsce. Liczba klientów korzystających z oferty FTTH wynosi natomiast 324 tys. W celu szybszego zwiększenia zasięgu sieci Orange przejmuje mniejszych lokalnych operatorów i nie wyklucza takich inwestycji w przyszłości. W lutym Orange kupił część położonej w Kielcach sieci światłowodowej firmy Nettelekom (łącza docierające do 14,8 tys. gospodarstw domowych i lokali biznesowych).

Na program inwestycji światłowodowych Orange chce przeznaczyć ok. 4,2 mld zł w latach 2016 – 2020. Na koniec okresu sieć ma docierać do 5 mln gospodarstw. Ponadto w  ramach pierwszego i drugiego konkursu POPC Orange Polska wybuduje sieć światłowodową dla ponad 370 tysięcy gospodarstw domowych i ponad 3 tys. szkół. Na realizację tych inwestycji przeznaczy 289 milionów zł z własnych środków, uzupełniając je o 744 milionów zł dofinansowania ze środków europejskich.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *