Orange Polska wybiera Ericsson do budowy sieci rdzeniowej 5G

This post is also available in: English

Orange Polska oficjalnie poinformował, że znalazł partnera do budowy sieci szkieletowej 5G. Wybór padł na szwedzkiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson, a umowa został podpisana na 5 lat.

28 lutego 2022 r. Orange Polska poinformował na swojej stronie internetowej, że podejmuje kolejne niezbędne kroki w celu rozwoju sieci 5G. W tym celu, w wyniku selekcji, partnerem przy wdrożeniu dedykowanego rdzenia został Ericsson. Podpisanie umowy otwiera drogę do wdrożenia chmurowych rozwiązań 5G Standalone, które w najbliższych latach umożliwi świadczenie usług w jeszcze lepszej jakości.

Wśród głównych korzyści dla klientów indywidualnych, Orange Polska wymienia przede wszystkim szybszy transfer danych oraz mniejsze opóźnienia. Z kolei klienci biznesowi będą mogli zaspokoić potrzebę elastycznej, skalowalnej, niezawodnej i bezpiecznej łączności do zastosowań w czasie rzeczywistym. Umożliwi to tworzenie dedykowanych instalacji (tzw. Slicing sieci), priorytetyzować określone fragmenty dla zabezpieczenia krytycznych zastosowań lub konkretnych potrzeb i oferować różne poziomy jakości i bezpieczeństwa. Rozwiązania 5G SA z wirtualnym dzieleniem sieci (slicing) pozwolą też na rozwijanie oferty mobilnych rozwiązań sieci prywatnych.

Umowa została podpisana na pięć lat. Wybrane przez Orange rozwiązanie wykorzystuje w pełni mechanizmy chmurowe i jest rozwiązaniem wielosystemowym. Oznacza to, że technologie radiowe 4GLTE, 5G w trybie Non-Stand Alone i 5G w trybie Stand Alone są obsługiwane przez tą samą sieć rdzeniową, zapewniając wysoką wydajność i niskie zużycie energii. Rozwiązanie 5G SA Ericssona jest rozwiązaniem w pełni skalowalnym, pozwalającym na elastyczną rozbudowę sieci również z wykorzystaniem architektury sieci rozdystrybuowanych do węzłów brzegowych (Edge).

Podobne wpisy