Orange Polska przejmuje BlueSoft

This post is also available in: English

Orange Polska podpisał wstępną umowę kupna 100% udziałów w BlueSoft. Akwizycja jest ważnym krokiem do realizacji strategii Orange Polska na rynku ICT.

Kompetencje w obszarze ICT

BlueSoft specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla biznesu. Dzięki temu operator zyskuje kompetencje kluczowe dla rozwoju pełnej oferty dla cyfryzacji polskich firm.

— BlueSoft da nam kompetencje, które doskonale uzupełniają naszą ofertę dla biznesu. Dzięki temu stworzymy kompleksowe rozwiązania IT “end-to-end” zawierające – obok realizowanych już dziś przez Orange i Integrated Solutions usług telekomunikacyjnych oraz infrastruktury IT, hostingu czy bezpieczeństwa – także aplikacje dopasowane do potrzeb firm umożliwiające im dalszy rozwój w cyfrowym świecie – powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezes zarządu ds. Rynku Biznesowego Orange Polska, cytowana w komunikacie prasowym Orange Polska.

Transakcja warta 200 mln zł

Wartość transakcji to ok. 200 mln zł. Z tej kwoty ok. 149 mln zł ma zostać zapłacone po podpisaniu umowy końcowej . Pozostała część ma być rozliczona przed końcem 2022 r. i być oparta o osiągnięcie przez BlueSoft określonych celów finansowych w latach 2019 i 2020, a także uzależniona od spełnienia określonych innych warunków prawnych. Sprzedającymi są spółki Tokajami Limited i Wellchosen Investments Limited. Podpisanie ostatecznej umowy kupna nastąpi po uzyskaniu zgody UOKiK na transakcję. Po dołączeniu do grupy Orange, BlueSoft ma pozostać odrębną spółką.

BlueSoft: 650 specjalistów i 120 mln przychodów

BlueSoft działa na rynku od 15 lat i zatrudnia ok. 650 pracowników, przede wszystkim konsultantów i programistów. Firma generuje ok. 120 mln zł przychodów rocznie. Z informacji, które podaje spółka wynika, że z usług BlueSoft korzysta ponad 80 firm w kraju i zagranicą. Spółka sprzedaje swoje rozwiązania klientom z branż: bankowości i ubezpieczeń, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, farmacji, telekomunikacji i logistyki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *