Orange Polska przedstawia plan dotyczący rozwoju usług operatora

Dane - notatki - komputer

This post is also available in: English

Orange Polska ujawnił swoje plany związane ze strategią firmy, które zamierza konsekwentnie realizować do końca 2024 r. Jednym z kluczowych punktów nowej strategii jest zwiększenie bazy klientów korzystających z usług konwergentnych o 20%. Aby osiągnąć ten cel, Orange planuje zainwestować 3 mld zł w infrastrukturę światłowodową.

8 mln gospodarstw domowych w zasięgu do końca 2024 r.

Zgodnie z ujawnionymi planami, Orange przewiduje, że do końca realizacji strategii w zasięgu jego sieci światłowodowej znajdzie się ok. 8 mln gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają inwestycje w infrastrukturę, na które operator planuje przeznacz około 3 mld zł. Za inwestycjami mają również iść nowe możliwości, jakie oferować będzie dostęp do sieci światłowodowej. Orange przewiduje, że dzięki coraz większemu zasięgowi (obejmujący połowę gospodarstw domowych w Polsce) oraz coraz lepszym rozwiązaniom, oferta zostanie poszerzona o nowe usługi, w tym: bezpieczeństwa, inteligentnych urządzeń, cyfrowej rozrywki lub związane z korzystaniem z czystej energii.

Orange nie ukrywa, że istotnym punktem w realizacji założonych celów będzie współpraca z innymi operatorami działającymi na rynku, w tym ze spółką Światłowód Inwestycje. Rozbudowa sieci światłowodowej będzie realizowana w ramach szerszej nowej strategii, której Orange nadał nazwę .Grow. Jej funkcjonowanie będzie się opierać na najważniejszych filarach, do których operator zalicza: budowanie wartości w podstawowej działalności firmy, tworzeniu nowych rozwiązań dla biznesu i dalszej transformacji cyfrowej.

Rozwój usług ICT

Orange przewiduję również rozwój oferty ICT, której głównym wyznacznikiem będzie technologia 5G. Operator w komunikacie informuję, że obecnie ma już za sobą pierwsze wdrożenia sieci prywatnych opartych na technologii piątej generacji wykorzystujące częstotliwości 3,6 GHz. Zaznacza również, że do końca 2025 r. przewiduję utworzenie jeszcze 40 takich sieci. Orange przewiduje, że do 2024 roku wszystko to przełoży się na średnioroczny wzrost przychodów o 10% w sektorze ICT.

W nowej strategii Orange planuje również położyć nacisk na rozwój obsługi klientów. Przewiduję, że do 2024 r. trzy czwarte kontaktów klientów z firmą w zakresie obsługi odbywało się poprzez kanały cyfrowe, a segment ten będzie odpowiadać za 25% sprzedaży.

Zielona energia

Obok celów biznesowych, pomarańczowy operator chce realizować cele związane z neutralnością klimatyczną, którą chce osiągnąć do 2040 r. Jednym z pierwszych kroków będzie redukcja emisji CO2 o blisko 65% do 2025 r. Orange chce również stawiać na zieloną energię, która ma odpowiadać za 60% całkowitej energii wykorzystywanej w organizacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *