Orange podwaja liczbę klientów SOC

This post is also available in: English

Orange Polska poinformował, że do końca 2020 roku z usług Security Operations Center skorzystało już tysiąc klientów biznesowych, dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku. Rosnąca świadomość zagrożeń cybernetycznych sprawia, że ​​firmy odczuwają potrzebę ochrony przed zagrożeniami, zwłaszcza gdy w poprzednim roku, CERT Orange zanotował  największy w historii polskiego internetu atak DDoS.

8 lat działania Orange SOC

Nie ma już dzisiaj wyjątków. Obserwacje prowadzone na całym świecie wskazują, że praktycznie każda infrastruktura dostępna w Internecie jest przedmiotem cyberataków. Dlatego zdaniem Orange Polska, wzrost świadomości cyberzagrożeń sprawia, że firmy czują potrzebę podejmowania działań w celu ochrony przed nimi – szczególnie w czasach opartej na pracy zdalnej. Jak podaje w oficjalnym komunikacie, już tysiąc klientów biznesowych korzysta ze specjalistycznych usług cyberbezpieczeństwa Orange Polska opartych o całodobowy SOC. Wśród nich są organizacje z różnych sektorów w tym m.in.: instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe oraz organizacje z sektora publicznego.

,,Wzrost świadomości cyberzagrożeń powoduje, że firmy czują potrzebę zabezpieczania się przed nimi. Nasze usługi cyberbezpieczeństwa od ponad 8 lat zapewniają przedsiębiorcom bezpieczne prowadzenie biznesu. Zaufanie klientów i rozwój nowych usług umacniają naszą pozycję lidera w tej dziedzinie” – mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska Zarządu Orange Polska.

Wraz z pandemią gwałtownie wzrosła liczba zagrożeń i ataków, zwłaszcza na osoby pracujące zdalnie. Skuteczne ataki na połączenia VPN mogą sprawić, że każda firma stanie się bezbronna, uniemożliwiając swoim pracownikom łączenie się z firmową siecią z domu. W czerwcu poprzedniego roku, CERT Orange zanotował największy w historii polskiego internetu atak DDoS o sile 303 gigabity na sekundę – który udało się odeprzeć.

Przed czym chroni nas SOC

Jedną z pierwszych, równocześnie najpopularniejszych usług oferowanych przez Security Operations Center jest ochrona przed atakami DDoS – DDoS Protection. Z tego typu możliwości najczęściej korzystają banki, ponieważ uniemożliwiają zalanie serwisów internetowych olbrzymią ilością danych.

Kluczowa jest również ochrona przed najpowszechniejszym obecnie sposobem wyłudzania danych jakim jest phishing. Zdaniem CERT Orange Polska, w sieci operatora odnotowano w 2020 roku dwa razy więcej tego typu ataków niż rok wcześniej. Pisaliśmy na ten temat jakiś czas temu. Dlatego, obecnie dużą popularnością cieszy się usługa StopPhishing. Jedną z najnowszych usług jest CyberWatch, która oferuje kompleksową ochronę wszystkich firmowych urządzeń – stacjonarnych i mobilnych. Blokuje dostęp do stron phishingowych czy innych podejrzanych serwisów, chroniąc tym samym przed utratą firmowych danych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *