Orange ma 1 milion klientów korzystających z usług nju mobile

This post is also available in: English

Z usług nju mobile – submarki telefonii komórkowej w sieci Orange korzysta obecnie 1 mln klientów. Jest to 7% całej bazy klienckiej Orange. 70% kart SIM nju mobile działa w modelu abonamentowym, a pozostałe to karty pre-paid.

Milion klientów w nju mobile dzięki atrakcyjnej cenie oferty i dodatkowym pakietom danych

Na zorganizowanej 8 stycznia 2020 r. konferencji prasowej Orange Polska podał, że z usług nju mobile korzysta już 1 mln klientów, w tym 70% z nich w modelu abonamentowym. nju mobile to submarka telefonii komórkowej, którą operator konsekwentnie rozwija od 2013 r. Ideą marki jest brak długoterminowej umowy i równe warunki uczestnictwa dla wszystkich klientów. Efekt milionowej bazy nju mobile Orange zawdzięcza atrakcyjnej cenie oferty oraz rosnącemu pakietowi gigabajtów danych do wykorzystania. Jednym z elementów strategii marki są bowiem dodatkowe paczki danych oferowane klientom za staż.

Odnosząc bazę klientów nju mobile do całkowitej bazy kart SIM Orange, okazuje się, że na submarkę przypada obecnie 7% jej wolumenu. Co ważne, Orange komunikuje, że nie planuje podwyżek cen usług pod marką nju, jakie zostały zapowiedziane i zrealizowane w zeszłym roku dla usług pod głównym brandem.

Źródło: Orange, 2020

Rola marki nju mobile w strategii Orange

Marka nju mobile to strategiczne narzędzie Orange do konkurowania o rynek, na którym obecne są submarki innych operatorów mobilnych (Plush, Heyah, Next) czy marki MVNO. nju mobile wykazuje pewne zbieżne cechy z uruchomioną w ubiegłym roku marką Orange Flex, która dzisiaj jednak jest kierowana do klientów nieco młodszych, singli, gotowych do pełnej obsługi elektronicznej oraz płatności wyłącznie kartą.

nju mobile jest obecne na rynku blisko siedem lat. Marka wprowadzona została na rynek  jako prosta i tania oferta dla młodszych (16-35 lat) użytkowników telefonii komórkowej, wrażliwych na cenę. Do tej pory profil demograficzny klienta uległ nieco zmianie – obecnie statystyczny klient nju mobile ma 31-45 lat i najczęściej mieszka w dużym mieście. Wybiera nju mobile dzięki rekomendacji rodziny i znajomych, którzy wcześniej skorzystali z usług sieci. Szczególnie docenia atrakcyjną ofertę cenową, możliwość korzystania za niewielką dopłatą z dwóch numerów oraz rosnący pakiet gigabajtów za staż.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *