Grupa Orange: kolejna akwizycja z inwestycją w cyberbezpieczeństwo

cyberbezpieczenstwo

This post is also available in: English

Orange przejmuje SecureLink. W oparciu o kompetencje firmy oraz wcześniej przejętej spółki SecuraData grupa chce budować swoją pozycję na rynku ceberbezpieczeństwa

Orange i SecureLink łączą siły

7 maja tego roku Grupa Orange ogłosiła podpisanie transakcji przejęcia 100% udziałów belgijskiej firmy SecureLink – niezależnego dostawcy rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w Europie. Zamknięcie transakcji wycenianej na 515 mln $ spodziewane jest na przełomie II i III kwartału 2019 r.

Doświadczenie rynkowe od 2003 roku

SecureLink to firma istniejąca od 2003 r. Obecnie swoją działalnością obejmuje osiem krajów europejskich – Beneluks, Skandynawię oraz Niemcy i Wielką Brytanię. SecureLink oferuje usługi z zakresu m.in. doradztwa w zakresie bezpieczeństwa, konserwacje zabezpieczeń, całodobowe wsparcie z pulpitami serwisowymi i możliwość zarządzania wykrywaniem i reagowaniem (MDR). Firma zatrudnia globalnie ponad 600 osób w 14 biurach. W 2018 r. SecureLink wypracował 248 mln € przychodów. W lutym 2019 r. spółka uzyskała 150 mln € z emisji obligacji zamiennych na akcje.

Orange buduje kompetencje na rynku cyberbezpieczeństwa

Przejęcie SecureLink pozwoli Orange budować kompetencje w zakresie usług cyberbezpieczeństwa i stać się jednym z europejskich liderów w tej dziedzinie. Firma ma docelowo zatrudniać ok. 1 800 pracowników z branży, a roczne jej przychody z tej działalności szacowane są na ok. 600 mln €. Zakup SecureLink to już drugie w tym roku przejęcie przez Orange spółki zajmującej się cyberbezpieczeństwem. W lutym francuska grupa telekomunikacyjna kupiła brytyjski SecuraData. Cena transakcji nie została ujawniona.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *