Operator na wyciągnięcie ręki

smartfon-aplikacja

This post is also available in: English

Polskie telekomy komórkowe chcą być bliżej klienta, dlatego udostępniają im samoobsługowe aplikacje mobilne. Takie rozwiązanie mają już w swojej ofercie P4 oraz Orange.

Operator w aplikacji

Operatorzy sieci komórkowych wchodzą w nowy wymiar obsługi klientów, przenosząc swoje usługi mobilne i rozrywki do samoobsługowej aplikacji mobilnej. Rozwiązane, zintegrowane z kartą płatniczą, pozwala m.in. zaabonować usługę u danego operatora, przenieść numer, zakupić kolejne pakiety z mobilną transmisją danych oraz usługi dodane (VAS), ale też całkowicie zrezygnować z bycia klientem danej sieci. Aplikacja współdziała zarówno z tradycyjną kartą SIM jak i wirtualnym eSIM-em.

U kogo zdalna samoobsługa?

W Polsce już dwaj operatorzy mają w ofercie dedykowane aplikacje zastępujące tradycyjny telekom – P4 (operator sieci Play) oraz Orange. Jako pierwszy tego typu rozwiązane pod marką Folx.com w grudniu 2017 r. wprowadził na polski rynek P4. Przez kilka miesięcy marka działała jako wirtualny operator na sieci P4, a dziś dostępna jest jako oferta PlayNext. Z kolei Orange swoje analogiczne rozwiązanie nazwane Orange Flex udostępnił z początkiem maja tego roku. Operator przyznaje, że nad projektem pracował od 1,5 roku i zamierza aktywnie go promować, przekonując, że samoobsługowa aplikacja to przyszłość telekomunikacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *