Nowy prezes UKE

biuro

This post is also available in: English

Dzisiaj w nocy Sejm zatwierdziła Jacka Oko na stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nowego prezesa UKE poparło 241 posłów.

Zmiana spowodowana pandemią

W wyniku wprowadzenia tarczy antykryzysowej 3.0, kadencja poprzedniego prezesa UKE Marcina Cichego zakończyła się w maju 2020 r. Na nowego prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej sejm wybrał Jacka Oko, który wcześniej otrzymał rekomendację sejmowej komisji cyfryzacji.

Dr inż. Jacek Oko do tej pory był dyrektorem Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego i pracownikiem dydaktycznym Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

5G priorytetem

Podczas wystąpienia przed sejmową komisją cyfryzacji Oko deklarował, że chciałby jeszcze w 2020 roku uruchomić aukcję na pasmo 5G anulowaną w wyniku pandemii Covid-19.  Jacek Oko jest również zwolennikiem wspierania krajowych rozwiązań w tym aspekcie, jednak w kontekście wyboru dostawców uważa, że „powinniśmy zachować neutralność technologiczną”.

„Jestem w pełni przeświadczony o wysokim poziomie kompetencji i doświadczeniach naukowych dr. Jacka Oko, a także praktycznych umiejętnościach w zakresie zarządzania, co w kontekście sprawowania funkcji prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest niezwykle cenne” – mówił w piątek nad ranem w Sejmie minister cyfryzacji Zagórski.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *