Nowy dyrektor kluczowych klientów, MŚP i partnerów w Microsoft

Microsoft poinformował, że Wojciech Życzyński, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft, pełniący obowiązki Dyrektora Marketing & Operations objął stanowisko Dyrektora Segmentu Kluczowych Klientów, Małych i Średnich Firm oraz Partnerów. W nowej roli będzie odpowiadał za tworzenie i realizację strategii sprzedaży rozwiązań Microsoft do segmentu klientów korporacyjnych, sektora MŚP, a także za współpracę z kanałem partnerskim. W ciągu minionych 2 lat Wojciech Życzyński był członkiem zarządu w polskim oddziale Microsoft, pełniąc funkcję Senior Business Development Managera. Koordynował sprzedaż i marketing w zakresie oferty chmurowej Microsoft oraz rozwój biznesu w nowych obszarach. Odpowiadał za przyspieszenie procesu cyfrowej transformacji struktur Microsoft w Polsce oraz realizację strategicznych projektów. W ostatnich miesiącach stał również na czele zespołu Marketing & Operations, wspierając jego funkcjonowanie w obszarze planowania marketingu i realizacji działań biznesowych.

Wojciech Życzyński ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu obszarem sprzedaży i marketingu w branży IT. Dołączył do zespołu Microsoft w 2008 roku. Przez ostatnie 10 lat kierował procesem rozwoju biznesu w chmurze wśród klientów z sektora MŚP oraz transformacją modelu biznesowego partnerów Microsoft. Prowadził również dział odpowiedzialny za transformację organizacji samorządowych w oparciu o platformę technologii Microsoft i rozwiązania partnerów firmy. Zanim związał się z polskim oddziałem Microsoft, odpowiadał za zarządzanie sprzedażą i rozwój produktów u jednego z dystrybutorów IT oraz resellera produktów Microsoft.

Wojciech Życzyński jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Uniwersytetu Cambridge.

Microsoft jest jednym z liderów rynku chmury publicznej. W IV kw. 2018 r. zwiększył sprzedaż swojej flagowej usługi Azure o 76% rok do roku (Office 365 zanotował wzrost o 34%, Surface o 39%, a Windows spadł o 5%), co było wynikiem analogicznym jak w III kw. 2018 r., ale rok wcześniej wzrost był bliski 100%. Oczywiście spadek dynamiki można tłumaczyć efektem rosnącej bazy i silnego dolara. Niemniej jednak Microsoft zapowiedział, że chce usługi Azure sprzedawać bezpośrednio, co ma zwiększyć bazę klientów zwłaszcza w MŚP.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *