Nowy dyrektor generalny w UKE

transformacja-cyfrowa_biznesu

This post is also available in: English

Już na samym początku 2021 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej dokonał pierwszej zmiany kadrowej w strukturze urzędu.  Zbigniew Zieliński został nowym Dyrektorem Generalnym UKE.

Zmiana dyrektora UKE po 14 latach

Zbigniew Zieliński został powołany na stanowiska dyrektora generalnego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Do tej pory przez 12 lat pracował jako Dyrektor Działu Administracji i Zakupów w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Zieliński jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej

Na stanowisku dyrektora generalnego zastąpił dotychczas urzędującego Mariusza Czyżaka, który był związany z Urzędem Komunikacji Elektronicznej od samego początku funkcjonowania instytucji. Wcześniej również pracował w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

Zmiany kadrowe i nowe cele na 2021 r.

W połowie września ubiegłego roku w wyniku wprowadzenia tarczy antykryzysowej 3.0, nowym prezesem UKE został Jacek Oko, który zastąpił Marcina Cichego. Podczas wystąpienia przed sejmową komisją cyfryzacji Oko deklarował, że chciałby jeszcze w 2020 roku uruchomić aukcję na pasmo 5G anulowaną w wyniku pandemii Covid-19. Te działania jednak się nie udały.

Natomiast pod koniec grudnia 2020 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił najważniejsze cele do realizacji w roku 2021. Jednym z głównych zadań jest zapewnienie 2/3 gospodarstw domowych łączy na poziomie co najmniej 100 Mb/s. W strategii znalazł się również zapis odnośnie udostępnienie zasobów częstotliwości z pasma 3,6 GHz na potrzeby wdrożenia sieci 5G.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *