Niedługo rynek pozna nowego inwestora ATM

centrum-danych

This post is also available in: English

Od kwietnia tego roku ATM prowadzi przegląd potencjalnych opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to zakup ATM przez fundusz infrastrukturalny.

ATM w poszukiwaniu nowego inwestora

Od kwietnia tego roku ATM prowadzi przegląd potencjalnych opcji strategicznych związanych z inwestycją w spółkę (pisaliśmy o tym już tutaj). Wśród rozważanych wariantów znajduje się sprzedaż wszystkich akcji spółki na rzecz inwestora strategicznego lub inwestora finansowego. W maju tego roku ATM podał informację, że większościowy udziałowiec spółki jest zainteresowany sprzedażą swoich akcji i wyjściem z inwestycji. Wówczas fundusz MCI, firma inwestycyjna założona przez Tomasza Czechowicza, rozpoczęła oficjalne rozmowy z potencjalnymi inwestorami dla największego w kraju operatora centrów przetwarzania danych.

Kto ubiega się o akcje największego operatora CPD w kraju?

Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się Rzeczpospolita, niewiążące oferty zakupu akcji ATM wpłynęły już na ręce sprzedającego, a czas na składanie ofert wiążących mija w październiku. Również nieoficjalnie wiadomo, że wśród podmiotów zainteresowanych ATM są głównie fundusz EQT Partners, Grupa Cyfrowego Polsatu oraz EdgeConnex, który jesienią 2018 r. poinformował o zakupie od Linxdatacenter Polska warszawskiego centrum kolokacyjnego. Za najbardziej prawdopodobny uważa się jednak zakup ATM przez fundusz infrastrukturalny.

Wzrost sprzedaży ATM I połowie 2019 r. dzięki usługom data centrowym

W I połowie 2019 r. przychody ATM wzrosły o 6,1% do 71,5 mln zł. EBITDA spółki wyniosła niemal 34,3 mln zł i była o 64,4% wyższa niż rok wcześniej. Udział przychodów z centrów danych zbliża się do 50%. Na koniec I półrocza 2019 r. wzrósł do 49%, w porównaniu do 45% rok wcześniej. Przychody abonamentowe to 97% przychodów ze sprzedaży ATM.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *