NFON rozszerza działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Warszawa pierwszą lokalizacją

pracownik - telefon - biuro

This post is also available in: English

NFON otwiera biuro w Warszawie. Jest to pierwsza lokalizacja dostawcy telefonii w chmurze w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie firma prognozuje, że do 2025 roku 16% firm w Polsce przeniesie swoją komunikację do chmury.

Rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej

NFON AG to niemiecki dostawca biznesowej komunikacji głosowej w chmurze. Firma oferuje obecnie swoje rozwiązania w 15 krajach Europy, ale w planach organizacji jest rozwój usług w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym celu NFON otworzy swoje pierwsze biuro w regionie, a dokładnie w Warszawie.

Do końca 2022 roku NFON planuje zwiększyć zatrudnienie do 50 osób, które będą odpowiedzialne za obsługę klientów w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. W Warszawie, w związku z otwarciem nowego biura, firma zatrudni 13 nowych pracowników.

16% firm w Polsce przeniesie komunikację do chmury

Zainteresowanie regionem Europy Środkowo-Wschodniej przez NFON wynika przede wszystkim z wciąż niskiego zainteresowania rozwiązaniami telefonii w chmurze, w przeciwieństwie do Europy Zachodniej. Według szacunków NFON, obecnie prawie 90% firm z Polski, Słowenii i Chorwacji nie korzysta z komunikacji w chmurze, ale rynek szybko nadrabia zaległości w tym zakresie.

Równocześnie przewiduję, że do 2025 r. 16% firm w Polsce, 25% w Chorwacji i 30% w Słowenii przeniesie swoją komunikację do chmury, co jest zgodne z trendem obserwowanym w Europie Zachodniej. Liczba zainstalowanych przez firmę rozwiązań w krajach europejskich w ciągu roku wzrosła o 12,8% i we wrześniu 2021 r. wyniosła ponad 573 tys.

Podobne wpisy