Nexera z nowymi środkami na inwestycje

analiza - długopis - laptop

This post is also available in: English

Operator telekomunikacyjny Nexera poinformował o zawarciu umowy kredytowej z konsorcjum bankowym na kwotę 1 mld zł. Środki pozyskane od Europejskiego Banku Inwestycyjnego, PKO BP, Santander, BGK oraz ING mają zostać przeznaczone na rozwój sieci światłowodowych dla ponad 1 mln gospodarstw domowych. Obie strony nie zdradzają warunków umowy kredytowej.

1 mln gospodarstw domowych

W komunikacie Nexery czytamy, że środki pozyskane z kredytu od konsorcjum bankowego pozwolą operatorowi pokryć zasięgiem ok. 800 tys. nowych gospodarstw domowych. Z kolei według planu strategicznego, docelowo ma ich być ponad 1 mln, w ok. 2 tys. lokalizacjach w Polsce. Nexera przypomina, że na początku 2020 r. było to ok. 200 tys. gospodarstw domowych.

Inwestycja będzie realizowana w następujących regionach w Polsce: Świętokrzyskim, Warmii i Mazur, Łódzkim oraz Kujaw z Pomorzem i Mazowszem.

PKO BP

Swój komentarz odnośnie omawianej sytuacji dodał również PKO BP, jedna z instytucji znajdujących się w konsorcjum bankowym udzielającym kredytu. Jego zdaniem inwestycja Nexery przyczyni się to niwelowania zjawiska ,,białych plam” – obszarów które nie mają jeszcze dostępu do internetu szerokopasmowego.

,,PKO Bank Polski wspiera inwestycje istotne z punktu widzenia poprawy jakości życia i otwierania nowych możliwości Polakom. Pieniądze z kredytu udzielonego Nexerze zapewnią finansowanie rozwoju infrastruktury szerokopasmowej na obszarach tzw. białych plam, czyli bez dostępu do internetu. Ostatni rok dobitnie pokazał, że dostęp do szybkiego, niezawodnie działającego internetu jest kluczowy dla edukacji, pracy, prowadzenia biznesu czy korzystania z nowoczesnych usług finansowych” – dodaje Ilona Wołyniec, dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi i Finansowania Projektów w PKO Banku Polskim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *