Netia stawia na zieloną energię

wiatrak-środowisko

This post is also available in: English

Netia pochwaliła się planem wykorzystania zielonej energii w swoich obiektach. Zgodnie z założeniami od początku lutego obiekty data center należące do grupy i związane z nimi usługi chmurowe będą zasilane energią odnawialną.

Inwestycje obejmą data center w Krakowie i Warszawie

Dla wielu firm ekologia to nie tylko trend, ale także sposób działania. W ostatnim czasie nieustannie dowiadujemy się o inwestycjach największych graczy na polskim rynku data center, gdzie firmy chwalą  się wykorzystaniem najnowszych technologii, nie tylko w dziedzinie bezpieczeństwa, ale także ekologicznej. Do tej grupy dołącza również Netia. Od początku lutego kluczowe obiekty data center Netii i usługi chmurowe z linii NetiaNext będą zasilane zieloną energią.

Jak czytamy w komunikacie firma w tym celu zawarła porozumienie z Innogy Polska. Energia odnawialna ma pochodzić z lądowych farm wiatrowych, która następnie poprzez wybrane trakty zasilające trafi do obiektów data center w Warszawie i Krakowie. Energia pochodząca z odnawialnych źródeł energii będzie zasilać wybrane usługi Netia data center oraz najbardziej popularne, zaawansowane usługi chmurowe z linii NetiaNext, tj. Serwery Dedykowane, Netia Compute (infrastruktura IT w chmurze oraz DRaaS) oraz Netia Data Protection (backup).

Nowy obiekt w Jawczycach

Netia planuje także dostarczyć zieloną energię do swojego najnowszego centrum danych w Jawczycach pod Warszawą. Operator poinformował, że zainstalowany tam zasilacz awaryjny składa się głównie z dwóch DRUPSÓW HITEC PowerPRo2700, każdy o mocy 2000 kW. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej. Takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu oraz jest bardzo przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów. DRUPS charakteryzuje również m.in. dłuższy czas życia i wysoka niezawodność.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *