Netia schodzi z parkietu GPW

telefon - laptop - %

This post is also available in: English

Wszystko wskazuje na to, że 8 września 2021 r. zapadnie ostateczna decyzja o pożegnaniu się z Giełdą Papierów Wartościowych jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce. Wycofanie z obrotu akcji Netii jest związane z nabyciem 99,999% udziałów przez Cyfrowy Polsat.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy

Z ostatnich informacji opublikowanych przez Cyfrowy Polsat wynika, że grupa zakończyła przymusowy wykup akcji Netii. Cały proces nie zakończył się jednak nabyciem wszystkich planowanych akcji. Grupa należąca do Zygmunta Solorza dysponuje udziałami uprawniającymi do 99,999% głosów. Pozostałe 3977 akcji, pozostające poza kontrolą operatora, zostanie zarejestrowane na rzecz Cyfrowego Polsatu.

Po przymusowym wykupie, akcjonariusze Netii zdecydują o wycofaniu z obrotu akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych. Nadzwyczajne walne zgromadzenie, którego głównym punktem będzie właśnie podjęcie uchwały w sprawie wycofania akcji Netia zostało zaplanowane na 8 września 2021 r. Jednocześnie z opublikowanych informacji wynika, że na zgromadzeniu akcjonariusze mają upoważnić zarząd do niezwłocznego złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego wniosku o wycofanie akcji spółki z obrotu na GPW.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *