Netia rozpoczyna kolejną walkę o klientów B2C w oparciu o sieć zmodernizowaną do standardu FTTH

This post is also available in: English

Netia w nowej odsłonie strategii dla segmentu B2C, dzięki modernizacji swojej sieci do standardu światłowodowego, o klienta zamierza walczyć jakością, a nie ceną oferowanych pakietów. Operator planuje również odkupić od Vectry część infrastruktury Multimediów Polska oraz analizuje rozszerzenie oferty o MVNO.

Modernizacja sieci do standardu FTTH wyróżnikiem pozycji rynkowej Netii

Netia od 2016 r. stale modernizuje swoją sieć do standardu FTTH. Pierwotnie w połowie przyszłego roku operator planował docelowe pokrycie zmodernizowaną infrastrukturą ponad 2,5 mln gospodarstw domowych. Obecnie szacuje się, że w zasięgu sieci światłowodowej Netii jest ich ponad 1,4 mln. Operator może oferować im łącza o przepustowości 1 Gbit/s.

Dzięki temu, że najcięższą część modernizacji sieci Netia ma już za sobą, operator czuje się na rynku pewniej. Pozycję konkurencyjną Netii w dużym stopniu wspomaga także przynależność do struktur Grupy Cyfrowego Polsatu.

Netia: nie cena, a jakość oferowanych usług

Powyższe uwarunkowania stały się dla Netii podstawą do wyjścia na rynek B2C z nową ofertą usług. W nowym podejściu operator zapowiada, że o klienta zamierza walczyć nie ceną, a poprzez jakość oferowanych usług, wzbogacając je też o usługi dodatkowe (np. związane z rozrywką). Takie podejście operator postanowił zastosować w kampanii promującej pakiety światłowodowego dostępu do internetu z TV, która wystartowała 10 lutego br.

Netia zainteresowana częścią infrastruktury „nakładkowej” Vectry i Multimediów Polska

Netia w ostatnim czasie poinformowała, że rozważa kupno części dublującej się infrastruktury po fuzji Vectry i Multimediów Polska. Zgodnie z warunkami UOKiK, Vectra musi sprzedać część biznesu  w ośmiu miejscowościach. W tym kontekście warto wspomnieć, że Netia kupiła w przeszłości sieć Aster od UPC Polska, gdzie miała miejsce podobna sytuacja. Taka operacja w pewnym stopniu również pozwoliłaby Netii na zwiększenie skali działań w segmencie B2C.

Netia zdradziła również, że zaczęła oferować usługi na sieci światłowodowej Orange. Obecnie prowadzi również rozmowy z innymi firmami, aby w przyszłości oferować usługi na infrastrukturze innych operatorów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *