Netflix wchodzi na rynek gier mobilnych

Netflix

This post is also available in: English

Już od dłuższego czasu krążą plotki jakoby Netflix był zainteresowany poszerzenia swojej oferty o dostęp do świata gier komputerowych. Teraz, wraz z ogłoszeniem wyników finansowych lider rynku VOD oficjalnie potwierdził, że subskrybenci w ramach dotychczasowej oferty zyskają dostęp do zupełnie nowych produktów. Na razie amerykański operator chce skupić się na mniejszych, mobilnych produkcjach. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości będzie tworzyć własne milionowe produkcje – podobnie jak w przypadku filmów i seriali.

Duże oczekiwania

,,Początkowo będziemy koncentrować się głównie na grach na urządzenia mobilne. Jesteśmy jak zawsze podekscytowani naszą ofertą filmów i seriali telewizyjnych i spodziewamy się długiej drogi rosnących inwestycji i rozwoju we wszystkich naszych istniejących kategoriach treści, (…), nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasi subskrybenci cenią gry” – napisali przedstawiciele Netflixa w liście do inwestorów.

Wraz z informacją o nowej strategii Netflixa, ruszyły wielkie oczekiwania, ale również rozczarowania. Duża część internatów spodziewała się, że amerykański gracz z impetem wejdzie na rynek gamingu, z marszu tworząc gry wysokobudżetowe. Jednak patrząc na wcześniejsze działania Netflixa, podobne jak w przypadku seriali, skupi się on początkowo na mniejszych produkcjach mobilnych, by następnie wraz z rozwojem sytuacji tworzyć coraz to bardziej zawansowane produkcje.

Dodatkowo, do zespołu odpowiedzialnego za produkcję gier, dołączył Mike Verdu, który w przeszłości był związany był między innymi z koncernem Electronic Arts. Odpowiadał w niej właśnie za sekcję produkcji mobilnych, z kolei w Netflixie będzie pełnił funkcję wicedyrektora ds. projektowania gier.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *