Netflix najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce

Netflix - vod

This post is also available in: English

JustWatch opublikował wyniki najpopularniejszych serwisów streamingowych za ostatni kwartał 2021 roku. Zdecydowanym liderem ponownie okazał się Netflix, który cieszy się zainteresowaniem ponad jednej trzeciej użytkowników serwisu JustWatch.

Zdecydowana przewaga

Nie ma raczej dużego zaskoczenia, że Netflix po raz kolejny okazał się najpopularniejszym serwisem streamingowym w Polsce. Amerykańska firma od samego początku plasuję się na szczycie listy najpopularniejszych platform w naszym kraju. Według danych JustWatch za ostatni kwartał 2021 r., Netflix cieszył się zainteresowaniem aż 36% użytkowników, tyle samo co w III kwartale tego samego roku.

Drugi pod tym względem był inny amerykański gracz HBO GO, który w IV kwartale 2021 roku odpowiadał za 21% ruchu na stronie JustWatch. Porównując ten wynik z trzecim kwartałem tego samego roku widać, że HBO nieznacznie zwiększył swoją stratę do lidera (wynik HBO w III kwartale 2021 roku to 22%). Mniejszym zainteresowaniem, aż o 3% kwartał do kwartału, cieszyła się również platforma prime video od Amazona. Z dostępnej analizy JustWatch można wyciągnąć wnioski, że spadek prime video w IV kwartale przełożył się na wzrost takich graczy ja Player i Apple TV+.

Duże debiuty w 2022 r.

W 2022 r. wpływ na zainteresowanie poszczególnymi platformami streamingowi będą mieć szczególnie dwa wydarzenia. Po pierwsze jeszcze tego lata (data nie jest dokładnie znana) na polskim rynku zadebiutuje Disney+. Serwis od Walt Disney Company to dostęp do produkcji takich marek jak: Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic, czyli produkcji cieszących się dużym zainteresowaniem.

Po drugie w II kwartale 2022 r. HBO GO zostanie zastąpiony nową usługą HBO MAX. Z dostępnych informacji wynika, że serwis będzie umożliwiał dostęp do ok. 800 filmów i 300 seriali.

Podobne wpisy