Nazwa.pl: Orange najpopularniejszym ISP w Polsce

tablet - wykresy

This post is also available in: English

Nazwa.pl przedstawiła wyniki autorskiej analizy dotyczącej najpopularniejszych dostawców internetu w Polsce. Liderem rankingu ponownie został Orange.

Ponad jedna piąta wskazań na Orange

Lipcowe badanie firmy nazwa.pl dotyczące udziału operatorów na rynku internetu pokazało, że Polacy najczęściej korzystają z dostępu do sieci od firmy Orange. Analiza została przeprowadzona na podstawie miliardów zapytań o strony WWW, połączeń do poczty i badaniu ilości danych przesłanych z poszczególnych sieci. Badanie nie dotyczyło wyłącznie informacje o ilości abonentów, ale o rzeczywistej ich aktywności w sieci. Wyniki są jednoznaczne. Firma Orange w badanym okresie zanotowała ponad dwa razy większą aktywność niż kolejna w zestawieniu sieć UPC. Autorzy badania zwracają również uwagę, że pomarańczowy operator ma większą aktywność, niż pozostali gracze na rynku usług telekomunikacyjnych (T-mobile, Plus i Play).

 

nazwa.pl - udział operatorów na rynku usług internetowych

Rynek należy do największych

Prezes nazwa.pl Krzysztof Cebrat zaznaczył również, że już ponad 60% udziałów na polskim rynku internetowym skupiają najwięksi ISP. Mimo że rynek nadal jest konkurencyjny to jednak od dłuższego czasu nic się na nim nie zmienia. Jego zdaniem może to świadczyć, że rynek ISP w Polsce został już podzielony pomiędzy największymi graczami i nie ma możliwości dokonania znaczących zmian w udziale poszczególnych uczestników. Sprawi to, że dostawcy będą skupiać się na konkurowaniu jakością swoich usług, a nie na walce o utrzymanie biznesu.

,,To podobnie, jak na rynku usług hostingowych, gdzie oprócz nazwa.pl, funkcjonuje jeszcze kilka większych firm – home.pl, H88, OVH. Reszta małych firm musi zadowolić się obsługą pozostałych klientów dostępnych na rynku” – porównał sytuację na rynku Krzysztof Cebrat.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *