NaszaKlasa kończy działalność

telefon - portal społecznościowy

This post is also available in: English

Jeden z pierwszych polskich serwisów społecznościowych ogłosił zakończenie działalności. NaszaKlasa.pl powstała w 2006 r., a oficjalne zamknięcie portalu nastąpi 27 lipca 2021 r.

Ostatnie dwa miesiące…

Firma Ringier Axel Springer Polska, właściciel portalu NK.pl, oficjalnie ogłosił, że 27 lipca 2021 r. jeden z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce zostanie zamknięty. Do tego czasu, RASP zajmie się stopniowym wyłączaniem poszczególnych funkcji portalu oraz usuwaniem danych użytkowników. W pierwszej kolejności została wyłączona możliwość m.in. zakładania nowych profili. Z kolei użytkownicy premium mają do wyboru dwie opcje. Korzystać z dodatkowych funkcji jeszcze przez dwa miesiące lub złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług.

Istotna jest również kwestia danych. W komunikacie czytamy, że wraz z zamknięciem NK.pl dane osobowe użytkowników serwisu zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Jednak pełen proces usuwania danych, może potrwać kilka miesięcy dłużej, niż zaplanowany termin zamknięcia portalu.

…z 15 lat działalności

Dla przypomnienia, portal NaszaKlasa powstał w 2006 r., i można powiedzieć, był pierwszym tak powszechnie wykorzystywanym serwisem społecznościowym w Polsce. Do niemal końca pierwszej dekady XXI wieku nie miał żadnej konkurencji. W tych czasach Facebook dopiero wchodził na polski rynek i nie był jeszcze tak popularny. Jednak wraz z czasem zaczęło się to zmieniać, na korzyść amerykańskiej firmy. NaszaKlasa podejmowała różne kroki, które miały ją uchronić przed odpływem użytkowników. W 2010 roku stała się serwisem o nazwie NK.pl., a w 2014 r. została przejęta przez RASP. Wszystko to jednak nie wpłynęło na liczbę profili, i w 2021 r. portal NaszaKlasa zakończy swoją działalność.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *