Nastąpi zmiana w fotelu prezesa platformy nc+

lobo-nc+

This post is also available in: English

Z dniem 1 czerwca 2019 r. telewizyjna platforma nc+ zyska nowego prezesa. Będzie nim Edyta Sadowska, która zastąpi na stanowisku Manuela Rougeron, prezesa spółki od 2015 r.

Edyta Sadowska prezesem i dyrektorem generalnym nc+

Rada nadzorcza ITI Neovision powołała Edytę Sadowską na stanowisko prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego platformy nc+. Z dniem 1 czerwca 2019 r. Edyta Sadowska zastąpi na stanowisku Manuela Rougeron, który pracuje dla polskiej firmy pod nadzorem koncernu Vivendi od 2013 r.

Edyta Sadowska: doświadczenie medialne

Edyta Sadowska od lutego 2018 r. była członkiem zarządu platformy nc+ na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. programowych. Wcześniej pracowała m.in. dla Ringier Axel Springer Polska, gdzie była prezesem zarządu spółki. W latach 2006-2012 obejmowała stanowisko dyrektora finansowego i kolejno prezesa spółki wydającej m.in. „Fakt” i magazyny „Forbes” i „Newsweek”. Następnie jako członek zarządu połączonych struktur Grupy Onet-RAS Polska (Ringier Axel Springer, Onet.pl, Media Impact Polska) odpowiadała za budowę oraz realizację strategii rozwoju i transformacji cyfrowej największych tytułów prasowych i mediów online.

Manuel Rougeron będzie zarządzał Canal+ w Azji

Manuel Rougeron do końca lipca tego roku pozostanie specjalnym doradcą zarządu platformy nc+, w sierpniu natomiast dołączy do zespołu Canal+ International w Paryżu i obejmie stanowisko Executive Vice President na rynki Azji i Pacyfiku. Zostanie również powołany w skład rady nadzorczej platformy nc+. Manuel Rougeron z Canal+ jest związany od 12 lat. Początkowo był dyrektorem ds. programowych w Canal+ International, a dwa lata później został dyrektorem wykonawczym w VSTV, przedstawicielstwie Canal+ International w Wietnamie. Potem był też dyrektorem zarządzającym w Canal+ Caledonia.

Pozycja na rynku płatnej telewizji w Polsce

Nc+ jest satelitarną platformą płatnej telewizji w Polsce. Platforma powstała w 2013 r. w efekcie fuzji platformy n i Canal+. Operatorem platformy satelitarnej nc+ jest spółka ITI Neovision, której akcjonariuszami są Grupa Canal+ (51% udziałów), TVN (32%) oraz Liberty Global (17%). W 2018 r. liczba użytkowników abonujących usługi platformy wyniosła blisko 2,2 mln. Platforma nc+ plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby abonentów telewizji satelitarnej w Polsce, z udziałem wynoszącym ok. 37%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *